گوناگون

با نماینده متجاوز سپاهی مجلس شورای اسلامی آشنا شوید

نماینده مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار متهم به تجاوز جنسی شد؛ مصونیت نامحدود برای سلمان خدادادی…

سلمان خدادادی نماینده ملکان که اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را نیز بر عهده دارد دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی است، این نماینده پیش تر مدتی را از این بابت در بازداشت به سر برده بود و حتی دوبار صلاحیت او برای شرکت در انتخابات رد شده بود که با دخالت شورای نگهبان منتفی شد.

علیرغم این موضوع و گذشت زمان هرانا اسنادی را دریافت کرده است که این نماینده مجلس به تازگی از سوی تعداد دیگری از دختران به تجاوز، آزار جنسی و سواستفاده از موقعیت متهم شده است. علیرغم سوابق سوء این نماینده مجلس و پیگیری قربانیان، بخش های ذیربط در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت قربانیان به سکوت مانع از پیگری حقوقی موثر قربانیان میشوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا،  سلمان خدادادی مدیرکل سابق اداره اطلاعات اردبیل و فرمانده سابق سپاه ملکان که اکنون نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی است کارنامه ای قابل توجه در حوزه جرایم کیفری دارد. او که اکنون رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی است در سال‌های گذشته از بابت تجاوز به منشی خود و یکی از مراجعه کنندگانش متهم شده بود و مدتی را نیز در بازداشت به سر برده بود.

هرانا با دریافت اسناد و مدارک و گفتگو با منابع موثق، مطلع شده است حداقل ۲ ادعای جدید دیگر از بابت تجاوز و آزار جنسی علیه آقای خدادادی در سال جاری شکل گرفته است.

قربانیان که این نماینده مجلس را به سواستفاده از موقعیت و تجاوز متهم می کنند پس از مدتی که مدعی هستند از ترس “جان، امنیت و آبرو” سکوت کرده بودند در مقام استیفای حقوق خود برآمدند.

ز.ن دختری ۲۸ ساله، اهل شهرستان ملکان در استان آذربایجان شرقی می گوید “در چهار سال گذشته مورد آزار جنسی توسط این نماینده مجلس قرار گرفته ام.”

تجاوز؛ فقط در جمهوری اسلامی اتفاق می‌افتد

محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر، در نامه‌ای به سازمان بهزیستی خواستار برکناری رئیس اورژانس اجتماعی به دلیل «رسانه‌ای نمودن تجاوز به دختر افغانی» شد. اورژانس اجتماعی پیشتر خبر داده بود، بهاره کریمی، کودک ۶ ساله در خمینی‌شهر از سوی ۳ مرد مورد تجاوز قرار گرفته است.

به گزارش بهارنیوز، یک نماینده دلواپس مجلس شورای اسلامی به جای پیگیری تجاوز به دختربچه افغانستانی خواستار برکناری رئیس اورژانس اجتماعی به دلیل اعلام خبر حادثه شد. محمد جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر اصفهان در نامه‌ای مدعی شد که نحوه اطلاع رسانی برخی سازمانها از ماجرای تجاوز به دختربچه افغانستانی موجب زیر سوال رفتن اعتبار نظام شد و خواستار برکناری رئیس اورژانس شد.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا