ورزشی

نخستین دیدار جام جهانی؛ پیروزی پرگل روسیه

جام جهانی بیست و یکم از امروز در روسیه آغاز شد. بازی افتتاحیه را تیم‌های روسیه و عربستان در ورزشگاه لوژینیکی مسکوبرگزار کردند. ورزشگاهی که ظرفیتش برای این رقابت‌ها به ۸۰ هزار نفر افزایش یافته است…

عربستان سعودی که برای نخستین بار در جام جهانی ۱۹۹۴ به این رقابت‌ها راه یافت، حالا بعد از یک دوری ۱۲ ساله، حالا به روسیه آمده تا پنجمین حضورش را در این رقابت‌ها جشن بگیرد. در نقطه مقابل روسیه میزبان برای چهارمین بار با نام روسیه در این مسابقات حضور دارد.

روسیه در دقیقه ۱۲ توسط گازینسکی به گل رسید تا به این ترتیب نخستین گل جام بیست و یکم توسط روس‌ها به ثبت برسد. در دقیقه ۲۴ و در یک تعویض اجباری برای روسیه، دنیس چریشف به جای آلن ژاگونف به میدان آمد. ژاگونف پس از مصدومیت دیگر نتوانست به بازی ادامه دهد و از زمین خارج شد.

روسیه که سوار بر بازی بود و توپ و میدان را در اختیار داشت، در دقیقه ۴۳ دومین گل خود را به زیبایی توسط دنیس چریشف که دقیقه ۲۴ به جای ژاگونف به میدان آمده بود، به ثمر رساند. آرتم زیوبا مهاجم روس در دقیقه ۷۲ روی یک ضربه سر موفق شد سومین گل روسیه را وارد دروازه عربستان کند.

دنیس چریشف که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود در دقیقه ۹۱ موفق شد با شوتی استثنایی، گل خود خود و چهارم تیم ملی کشورش را وارد دروازه عربستان کند. عربستان که در این بازی هیچ حرفی برای گفتن نداشت، در دقیقه ۹۳ برای پنجمین بار روی یک ضربه ایستگاهی دروازه خود را باز شده دید.

آلکساندر گولوین با یک ضربه ایستگاهی زیبا موفق شد دروازه عربستان سعودی را برای پنجمین بار باز کرد. به این ترتیب پرونده بازی افتتاحیه با گلباران روسیه به پایان رسید و سعودی‌ها با ۵ گل زمین بازی را ترک کردند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا