زنان

بانوان ایرانی دور از حکومت اسلامی توانستند پیروزی ایران را در ورزشگاه جشن بگیرند

بانوان ایرانی توانستند بدور از حکومت اسلامی از نزدیک شاهد پیروزی تیم ملی فوتبال کشورشان برابر مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشند و این برد جشن را گرفتند…

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، پیروزی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران یک جشن بزرگ برای همه بود. در حالی که در کشورهای دیگر این موضوع عادی است در رابطه با ایران استثناست. دیروز (جمعه) در ورزشگاه سن پترزبورگ تمام مردان و زنان ایرانی تا پیروزی تیم‌شان را تشویق می‌کردند. ۲۰ هزار ایرانی به حمایت از کشورشان پرداختند.

این یک اتفاق عادی نیست، در ایران بانوان نمی‌توانند به ورزشگاه‌ها بروند ولی این موضوع در خارج از مرزها بی‌معنی می‌شود. زمانی که ایرانیان از کشور خارج می‌شوند می‌توانند فوتبال را از نزدیک تماشا کنند که در سن پترزبورگ بدون هیچ مشکلی به تماشای بازی کشورشان نشستند. شور فوتبال در میان زنان ایرانی خیلی زیاد است و این هیجان را در نخستین بازی کشورشان در جام جهانی نشان دادند.

شرایط در ایران برای بانوان خیلی متفاوت است. به عنوان نمونه در ماه می پنج بانوی ایرانی برای ورود به ورزشگاه آزادی خود را به شکل آقایان در آوردند و توانستند بازی را از نزدیک تماشا کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا