ورزشی

جام جهانی ۲۰۱۸، دیروز و امروز تساوی پر گل، برد ناپلئونی فرانسه، توقف آرژانتین برابر ایسلند

تساوی پر گل، برد ناپلئونی فرانسه، توقف آرژانتین برابر ایسلند …

رونالدو با هت‌تریک ترمز اسپانیا را کشید
تیم ملی اسپانیا در دیدار خود مقابل پرتغال در جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه به نتیجه تساوی رضایت داد. دیدار تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا و پرتغال در ورزشگاه فیشت المپیک شهر سوچی برگزار شد که این دیدار با نتیجه تساوی ٣ بر ٣ به پایان رسید تا ایران با ٣ امتیاز صدرنشین گروه بماند.
گل‌ها: رونالدو- پرتغال (٣) و (۴۴) و (٨٨) و دیگو کاستا -اسپانیا (۲۴) و (۵۵) ناچو- اسپانیا (۵٨).
داور: جیانلوکا روچی از کشور ایتالیا
اخطارها: سرخیو بوسکتس-اسپانیا (۱۷) و برونو فرناندس-پرتغال (۲٨).
ترکیب اسپانیا: داوید دخه‌آ، سرخیو راموس، جرارد پیکه، ناچو فرناندز، جورجی آلبا، سرخیو بوسکتس، کوکه، داوید سیلوا، ایسکو، آندرس اینیستا و دیگو کاستا.
ترکیب پرتغال: روی پاتریشیو، سدریک، پپه، فونته، کاروالیو، گوئریرو، موتینیو، فرناندس، گوئدس، برناردو سیلوا و کریستیانو رونالدو.
شرح نیمه اول
در این دیدار پرتغالی ها بازی را خیلی خوب آغاز کردند و در دقیقه سوم بازی کریستیانو رونالدو با مهارت فوق العاده خود در داخل محوطه جریمه ناچو همبازی خود در رئال را دریبل زد و او را مجبور به خطا کرد و یک ضربه پنالتی گرفت. کریس به زیبایی تمام دروازه دخه آ را باز کرد. ماتادورها در ادامه فشارهای خود را برای زدن گل تساوی بیشتر کردند و در نهایت با حرکت انفرادی دیگو کاستا در دقیقه ۲۴ بازی به گل رسیدند. کریس دست بردار نبود و در دقیقه ۴٣ بازی با یک شوت محکم و اشتباه فاحش دخه آ دبل کرد و پرتغال با پیروزی به رختکن رفت.
شرح نیمه دوم
نیمه دوم بازی با فشار ماتادورها آغاز شد. حملات متعدد اسپانیا در نهایت جواب داد و دیگو کاستا بازهم برای لاروخا گلزنی کرد و در دقیقه ۵۵ دروازه پرتغال را باز کرد. اسپانیا دست بردار نبود بعد از ٣ دقیقه از زدن گل دوم گل سوم خود را بوسیله ناچو به زیبایی تمام به ثمر رساند تا مدافع رئال پنالتی ای که به پرتغال داد را جبران کند. رونالدو اما بازهم ناجی تیمش و در دقیقه ٨٨ بازی با یک ضربه کاشته زیبا دروازه ماتادورها را باز کرد تا این دیدار با نتیجه تساوی ٣ بر ٣ به پایان برسد.

فرانسه ۲ – استرالیا یک
برد ناپلئونی فرانسه در جام جهانی
به گزارش تسنیم، در آغاز سومین روز از جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه و در گروه سوم این رقابت‌ها، تیم‌های ملی استرالیا و فرانسه در ورزشگاه کازان‌آره‌نای شهر کازان به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با پیروزی ۲ بر یک تیم ملی فرانسه به پایان رسید. در این بازی گریزمان در دقیقه ۵٨ از روی نقطه پنالتی و پوگبا در دقیقه ٨۱ برای فرانسه و همچنین جدیناک در دقیقه ۶۲ از روی نقطه پنالتی برای استرالیا گلزنی کردند.
نیمه اول
در نیمه نخست همانطور که انتظار می‌رفت، تیم پرستاره و جوان دیدیه دشان (جوان‌ترین ترکیب تاریخ تیم ملی فرانسه در بازی اول خروس‌ها در جام جهانی از سال ۱۹٣۰ با میانگین سنی ۲۴ سال و ۶ ماه) که امباپه ۱۹ ساله را به عنوان جوانترین بازیکن تاریخ فرانسه در جام جهانی در ترکیب داشت، در اکثر دقایق بر توپ و میدان مسلط بود و میل بیشتری به حمله نشان داد. در سمت مقابل هم استرالیا به ضدحملات و ضربات شروع مجدد چشم دوخته بود تا از این طریق بتواند دروازه نایب قهرمان یورو ۲۰۱۶ را تهدید کند و یک بار هم موفق به انجام این کار شد که این خطر با واکنش به موقع هوگو یوریس دفع شد و او در نود و نهمین بازی ملی‌اش دروازه خروس‌ها را از فروپاشی نجات داد.
بازی فیزیکی استرالیا در این دیدار مانع از آن شد که فرانسوی‌ها بازی روان همیشگی خود را به معرض نمایش بگذارند و خروس‌ها با وجود تلاش‌های بیشترشان برای گشودن دروازه حریف در نهایت راه به جایی نبردند. در سمت مقابل اما استرالیایی‌ها در دقیقه پایانی نیمه اول حمله خطرناکی روی دروازه فرانسه ترتیب دادند که آن هم به جایی نرسید و به این ترتیب دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.
نیمه دوم
در نیمه دوم بازی نسبت به نیمه اول، دو تیم بازی جذاب‌تری را به نمایش گذاشتند و موقعیت‌های بیشتری خلق شد. فرانسه مانند نیمه نخست باز هم بیشتر توپ و میدان را در اختیار دشت و برای حمله روی دروازه استرالیا اشتیاق نشان داد و در دقیقه ۶۰ بود که با یک حمله و ارسال عمقی برای آنتوان گریزمان در محوطه جریمه حریف صاحب یک موقعیت گلزنی شد. لکیه مدافع حریف با یک تکل از پشت گریزمان را سرنگون کرد و خطر را دفع کرد. داور بازی در ابتدا دستور به ادامه مسابقه داد اما لحظاتی بعد با مشورت با کمک داور ویدئویی خود و بازبینی صحنه، نقطه پنالتی را نشان داد و به این ترتیب برای اولین بار در این جام جهانی نظر داور با مشورت با کمک داور ویدئویی (VAR) برگشت. آنتوان گریزمان هم از این فرصت نهایت استفاده را برد و از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۵٨ قفل دروازه‌ها را شکست.
خوشحالی فرانسوی‌ها اما خیلی دوام نداشت چون در شرایطی مشابه در آن سوی میدان استرالیا صاحب یک ضربه پنالتی شد.
در دقیقه ۶۱ ساموئل اومتیتی مدافع فرانسوی‌ها در محوطه جریمه تیمش حرکت عجیبی انجام داد و با دست روی توپ ارسالی توسط بازیکنان استرالیا تأثیر گذاشت و داور با کمی تأخیر یک ضربه پنالتی به سود نماینده آسیا اعلام کرد. به این ترتیب بعد از ۴ دقیقه، «ساکروس» توسط جدیناک گل تساوی را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.
بعد از مساوی شدن نتیجه، دو تیم بازی متعادل‌تری را ارائه کردند اگرچه فرانسوی‌ها در یکی دو صحنه موقعیت‌های خطرناکی داشتند که شلوغی محوطه جریمه حریف مانع از تبدیل شدن آنها به گل شد.
در دقیقه ٨۰ اما فرانسه مزد بازی بهتر خود را گرفت زمانی که در یک کش و قوس پل پوگبا با وجود مزاحمت مدافع فرانسه، با یک ضربه قوسی از روی سر دروازه‌بان حریف توپ را زیر تیر افقی دروازه استرالیا کوبید. در حالی که بازیکنان دو تیم در مورد عبور توپ از خط دروازه تردید داشتند، داور با استفاده از تکنولوژی خط دروازه اعلام کرد که ضربه پوگبا از خط دروازه عبور کرده و به این ترتیب دومین گل فرانسه به ثبت رسید و همین گل هم مسبب اولین پیروزی خروس‌ها در جام بیست‌ویکم شد. در این بین هنوز این شائبه وجود دارد که گل باید به نام پوگبا ثبت شود یا بهیچ (گل به خودی)؟
در دقیقه ٨٣ دنیل ارزانی بازیکن ایرانی الاصل به جای رابی کروسه برای استرالیا وارد میدان تا با ۱۹ سال سن، جوان‌ترین بازیکن جام‌جهانی شود.
در این دیدار تولیسو از فرانسه و لکیه، بهیچ و ریسدون از استرالیا از داور کارت زرد گرفتند.

توقف مسی و آرژانتین در اولین گام
دو تیم آرژانتین و ایسلند در مسکو برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، در سومین روز جام جهانی تیم ملی آرژانتین در مسکو برابر ایسلند به میدان رفته است. گزارش لحظه‌به‌لحظه این بازی را درادامه می‌خوانید:
بازی دو تیم با برتری نسبی آرژانتینی‌ها شروع شد و این تیم توپ و میدان را در اختیار گرفت.
اولین خطر جدی را تاگلیافیکو ایجاد کرد و ضربه سر او با فاصله کم از کنار دروازه به بیرون رفت. بلافاصله یک دقیقه بعد ایسلند می رفت تا دروازه آرژانتین را باز کند و ضعف خط دفاع باعث تا بیارناسون در آستانه باز کردن دروازه آرژانتین باشد.
در دقیقه ۱۹ آرژانتین موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند. سرخیو آگوئرو بعد از تصاحب توپ با یک چرخش توانست دروازه ایسلند را باز کند.
در دقیقه ۲۳ ایسلند خیلی زود گل خورده را پاسخ داد و فینبوگاسون گل تساوی را به ثمر رساند.
در ادامه بازی کمی آرام شد و دو تیم به میدان داری پرداختند. ایسلند که گل تساوی را به ثمر رساند نشان داد تیم دست و پا بسته ای نیست.
در اواخر نیمه نخست ایسلند صاحب یکی دو موقعیت خوب برای گلزنی شد که این موقعیت ها نیز از دست رفت و راهی به دروازه کابایرو نداشت و نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
در نیمه دوم بازی با برتری نسبی آرژانتینی ها همراه بود و این تیم حتی صاحب یک ضربه پنالتی هم شد که لیونل مسی این ضربه را از دست داد تا بازی همچنان با تساوی یک بر یک در جریان باشد.
در دقیقه ۸۰ مسی می توانست دروازه ایسلند را باز کند ولی شوت زیبای او با فاصله کم به بیرون رفت. در این دقایق ایسلند کاملا به کارهای دفاعی مشغول بود و بازیکنان آرژانتین نیز سراپا حمله بودند ولی نتوانستند از دفاع این تیم عبور کنند.
آرژانتین: ویلی کابایرو، سالویو، اوتامندی، روخو، تاگلیافیکو، بیلیا، ماسچرانو، متسا، مسی، دیماریا و آگوئرو ۱۱ نفر اصلی سن‌پائولی برای مصاف با ایسلند هستند.
ایسلند: هالدورسون، ماگنوسون، سیگوردسون، آرناسون، ساوارسون، بارناسون، هالفردسون، بونارسون، گودمانسون، فینبوگاسون و سیگوردسون.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا