گوناگون

امام جمعه ایرانشهر در پی نشر خبر تجاوزها تحت پیگرد قرار گرفت


در پی اظهارات امام جمعۀ ایرانشهر در مورد تجاوز چهار تن از فرزندان مقامات محلی به ۴١ زن در این شهر، دادستان کل کشور، آخوند محمد جعفر منتظری، امام جمعۀ ایرانشهر، مولوی طیب ملازهی، را “به اتهام نشر دروغ و تشویش اذهان عمومی” تحت پیگرد قانونی قرار داد و اظهارات او را کذب محض دانست و از اساس رد کرد…
دادستان کل کشور گفته است : “مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی هایی که بنده به عمل آوردم موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می گردد.”

او با اشاره به ثبت سه شکایت از سوی سه تن از قربانیان این تجاوزها گفته است : “باید دید موضوع در چه حدی و به چه کیفیتی بوده است و شکات به شکایت خود باقی هستند یا خیر؟” دادستان کل کشور گفته است که “موضوع باید ریشه یابی شود”.
محمد جعفر منتظری، امام جمعه ایرانشهر را به “نشر خبر کذب و دروغین” متهم کرده و افزوده است که اگر او نتواند ادعاهای خود را ثابت کند به اتهام “تشویش اذهان عمومی” با پیگرد و برخورد قاطع قانونی روبرو خواهد شد.

دادستان کل کشور در پایان گفته است : “همه باید بدانند که مسائل مربوط به امور اخلاقی، نوامیس مردم… باید به موجب موازین شرعی و قانونی مکتوم بمانند، لذا همگان وظیفه دارند اگر حادثه ای در جایی اتفاق افتاد آن را مکتوم کنند.”

امام جمعۀ ایرانشهر در خطبه های نماز عید فطر اعلام کرد که یک باند تبهکار مرکب از چهار تن از فرزندان “صاحبان قدرت و پول” ۴١ تن از زنان و دختران جوان ایرانشهر را به دفعات ربوده و مورد تجاوز قرار داده اند. او تصریح کرده است که یکی از متهمان دستگیر و به کلیه اتهاماتش اقرار کرده و سه متهم دیگر متواری هستند. امام جمعه ایرانشهر خواستار برخورد قاطع قوۀ قضائیه با متهمان شده است.

اگر چه دادستان کل کشور از اساس اظهارات امام جمعه ایرانشهر را تکذیب کرده، اما، معاینات پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان وقوع تجاوز را تأئید کرده اند. قرار است فردا سه شنبه ۲۹ خرداد موضوع تجاوز به زنان ایرانشهری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار بگیرد.

https://www.youtube.com/watch?v=TBwl_5Aueyo

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا