گوناگون

۳۰۰۰ فرصت شغلی تهدید می‌شود

در حالی که شرکت راه‌آهن اعلام کرده از رده خارج‌سازی ناوگان ریلی مسافری با هدف ارتقای ایمنی انجام می‌شود، گویا دلیل اصلی این اقدام، نبود توان راه‌آهن در تامین دیزل به دلیل بدهی‌های بالاست که با اجرای این دستور خطر حذف ۳۰۰۰ فرصت شغلی وجود دارد‌.

براساس قانون برنامه توسعه ششم، سهم راه‌آهن از جابه‌جایی مسافر تا سال ۱۴۰۰ باید به ۲۰ درصد برسد یعنی باید حدود ۱۰ درصد رقم فعلی جابه‌جایی مسافر که سالانه حدود ۲۰ میلیون نفر است، افزایش یابد‌. در حالی که به‌طور قطع تحقق این هدف نیازمند افزایش تعداد ناوگان قطارهای مسافری است اما اخیرا از سوی شرکت راه‌آهن طرح از رده خارج‌سازی قطارهایی صادر شده که امکان بازسازی آنها و برگشت به مدار ریل وجود دارد‌.
از سال ۹۴ تا به امروز در چند نوبت واگن‌های بالای ۵۵ سال و در نوبت دیگر واگن‌های بالای ۴۵ سال شرکت‌های مسافری از ناوگان شرکت‌ها خارج شده‌اند و طبق دستور شرکت راه‌آهن شرکت‌ها باید نسبت به از رده خارج‌سازی واگن‌های ۳۵ سال اقدام کنند‌.
در حالی که تاکنون در پی اجرای این طرح ۳۹۷ واگن مسافری از رده خارج شده‌اند، ظرفیت تولید شرکت‌های داخلی از جمله واگن پارس، ایریکو و‌. ‌. ‌. بسیار محدود است و به تازگی توانسته‌اند خط تولید خود را احیا کنند‌.
از سوی دیگر واردات واگن از خارج از کشور هم ممنوع است بنابراین در شرایطی شرکت راه‌آهن شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی را برای از رده خارج‌سازی ناوگان خود تحت فشار قرار داده که امکان نوسازی یا جایگزینی و حتی بازسازی در فرصت معین شده غیرممکن به نظر می‌رسد‌.
هر چند که براساس مصوبه رییس‌جمهور شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی فرصت معین برای اجرای این طرح دارند اما شرکت راه‌آهن برای از رده خارج‌سازی واگن‌های مسافری بالای ۳۵ سال بسیار شتابزده عمل کرده گویا به غیر از این توجیه راه‌آهن که ارتقای ایمنی دلیل اقدام به حذف بخشی از ناوگان ریلی کشورمان بوده است، اقدام شتابزده راه‌آهن دلیل دیگری هم دارد که مسوولان نمی‌خواهند این دلایل شفاف‌سازی شود‌.
خبرگزاری ایلنا در گزارشی نوشته است‌: فعالان صنعت حمل‌ونقل ریلی مهم‌ترین دلیل اقدام عجولانه شرکت راه‌آهن برای اجرای این طرح را عدم توان راه‌آهن در تامین دیزل می‌دانند‌. شواهد حاکی از آن است که شرکت راه‌آهن به دلیل بدهی امکان تامین دیزل برای ناوگان حمل‌ونقل ریلی را ندارد بنابراین به بهانه ارتقای ایمنی اقدام به حذف بخشی از ناوگان کرده است در حالی که با وجود سرعت پایین در سیستم حمل‌ونقل ریلی کشورمان این واگن‌ها از ایمنی لازم برخوردار هستند‌.
اما موضوع مهم‌تر که گویا شرکت راه‌آهن از آن غافل مانده بحث از دست رفتن فرصت‌های شغلی با حذف این تعداد ناوگان است به‌طوری که با اجرای این طرح ۶۰۰ واگن مسافری از شبکه سیر حذف می‌شود که با حذف این تعداد واگن خطر از دست رفتن ۳۰۰۰ فرصت شغلی وجود دارد‌. این در حالی است که امروز مهم‌ترین دغدغه مسوولان کشور ایجاد اشتغال است و ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی را بیکاری عنوان می‌کنند‌.
تا چند روز دیگر سفرهای تابستانی آغاز خواهد شد و در حالی که یکی از ایمن‌ترین و ارزان‌ترین مدهای حمل‌ونقل برای انجام سفر، استفاده از قطار است اما این اقدام راه‌آهن منجر به اعتراض شرکت‌های حمل‌ونقلی و کاهش عرضه بلیت برای سفرهای تابستانی شده است‌. البته شنیده‌ها حاکی از آن است که در روزهای اخیر شرکت راه‌آهن به دلیل کمبود دیزل برخی قطارها را حذف و مسافران را وادار به کنسل کردن بلیت یا پذیرش بلیت سایر قطارها کرده است‌.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا