ورزشی

پیروزی سوئد ؛ غوغای بلژیک

نتایج امروز و برنامه روز ششم

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ لهستان- سنگال ورزشگاه اسپارتاک
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ کلمبیا- ژاپن ورزشگاه سارانسک
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ روسیه- مصر ورزشگاه سن پترزبورگ

سوئد با کمک VAR بر کره غلبه کرد
در ادامه مسابقات جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه (دوشنبه) تیم‌های ملی فوتبال سوئد و کره جنوبی از گروه F در ورزشگاه نیژنی نووگورود مقابل هم صف‌آرایی کردند. این بازی که قضاوتش برعهده خوئل آگوئیلار از السالوادور بود با برتری یک بر صفر شاگردان یان اندرسون پایان یافت.
تنها گل این بازی را گرانکویست ٣٣ ساله در دقیقه ۶۵ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. نکته جالب این بود که داور السالوداوری بازی پس از خطای بازیکن کره روی بازیکن سوئد بازی را متوقف کرد و با استفاده از فناوری کمک‌داور ویدئویی (VAR) نقطه پنالتی را به سود نماینده اروپا نشان داد. این دومین پنالتی این تورنمنت بود که با استفاده از این فناوری گرفته شد، پیش از این در بازی استرالیا و فرانسه از گروه C داور با همین فناوری به سود خروس‌ها پنالتی گرفته بود.
شین‌ووک کیم (۱٣) و هی‌چان هوانگ (۵۵) از کره جنوبی و ویکتور کلاسون (۶۱) از سوئد در این بازی کارت زرد گرفتند.
ترکیب سوئد: اولسن، لاستیگ، گرانویست، آگوستینسون، لارسن، اکدال، برگ، فورسبرگ، کلاسن ، یانسن و تویوونن
ترکیب کره جنوبی: جو هیون وو، لی یونگ، پارک جوهو، سون هیونگ مین، کیم شین ووک، هوانگ هی چان، کو جاچول، کی سونگ یونگ، لی جائه سونگ، کیم یونگ وون و جانگ هیون سوو.

 

بلژیک ۳- پاناما صفر
نمایش قدرتمندانه شاگردان مارتینس

دو تیم بلژیک و پاناما در اولین بازی خودشان در جام جهانی برابر هم به میدان رفتند.
بازی با برتری بلژیکی ها همراه بود و این تیم توانست توپ و میدان را خیلی زود در اختیار بگیرد و موقعیت هایی را روی دروازه ایجاد کند و در دقیقه ۶ ضربه دریس مرتنس را دروازه بان پاناما به بیرون فرستاد.
ادن هازارد در دقیقه ۱۰ نزدیک بود دروازه پاناما را باز کند که توپ او از نزدیک دروازه به بیرون رفت و در ادامه در دقیقه ۲۱ ضربه دی بروین با برخورد به بازیکن پاناما به بیرون رفت. در دقیقه ۳۷ هازارد می توانست دروازه پاناما را باز کند ولی با درخشش دروازه بان پاناما او ناکام بود و نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در دقیقه ۵۰ دریس مرتنس موفق شد یکی از زیباترین گلهای بلژیک را به ثمر برساند و دروازه پاناما را باز کند. چند دقیقه بعد کوین دی بروین می توانست دروازه پاناما را باز کند که کاشته او از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۵۵ موریلو می توانست دروازه بلژیک را باز کند که با درخشش کورتوا این موقعیت از دست رفت.
در دقیقه ۶۹ کوین دی‌بروینه هافبک خلاق شیاطین سرخ سانتر خود را به روی دروازه ارسال کرد که مهاجم شماره ۹ بلژیک یعنی روملو لوکاکو با ضربه سر دروازه پاناما را برای بار دوم باز کرد. چند دقیقه بعد این بار باز هم روملو لوکاکو بود که توانست گل سوم تیمش را نیز وارد دروازه پاناما کند و این دیدار با برتری ۳ بر صفر بلژیک به پایان رسید
ترکیب دو تیم:
بلژیک: تیبو کورتوا، توبی آلدرویلد، یان فرتونگن، اکسل ویتسل، کوین دی بروین، روملو لوکاکو، ادن هازارد، یانیک کاراسکو، دریس مرتنس، توماس میونیر، سدریک بویاتا
پاناما: جیمی پندو، میشل موریلو، فیدل اسکوبار، رومن تورس، گابریل گومس، بلاس پرس، ادگار بارسناس، آرماندو کوپر، اریک داویس، آنیبال گودوی و لوئیس رودریگس

 

پیروزی انگلیس مقابل تونس در ثانیه های پایانی
تیم ملی فوتبال انگلیس موفق شد در ثانیه های پایانی بازی با تونس به پیروزی برسد.
دیدار تیم های ملی فوتبال انگلیس و تونس در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آغاز سد با پیروزی دو بر یک انگلیس به اتمام رسید.
هری کین (۱۲ و ۹۰) برای انگلیس و ساسی (۳۵ – پنالتی) برای تیم ملی تونس گلزنی کردند.
شاگردان ساوت گیت در حالی مقابل نماینده قاره آفریقا موفق به پیروزی در ثانیه های پایانی شدند که در اکثر دقایق بازی، توپ و میدان در اختیار آنها بود. شاید اگر بی دقتی های لینگارد بازیکن انگلیس در همان دقایق ابتدایی بازی نبود آنها می توانستند خیلی راحت تر از اینها به گل های بیشتر برسند.
اتفاقی که رخ نداد تا این که یکی از تیم های پرافتخار جام جهانی برای کسب پیروزی و رسیدن به سه امتیاز مهم این بازی نیمه دوم را کاملا هجومی دنبال کرده و مزد زحمات خود را در ثانیه های پایانی با دبل هری کین در امر گلزنی بگیرد.
گرت ساوت‌گیت، سرمربی تیم ملی انگلیس جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون، دله آلی، جسی لینگارد، کیرن تریپر، اشلی یانگ، رحیم استرلینگ و هری کین را در ترکیب اصلی روانه دیدار با تونس کرده و   در آن طرف زمین نیبل معلول سرمربی تونس نیز از معز حسن، صیام بن یوسف، دیلان برون، یاسین مریاح، علی معلول، انیس البدری، الیاس السخیری، الفرجانی ساسی، فخرالدین بن یوسف، نعیم السلیتی و وهبی الخزری در ترکیب اصلی خود استفاده کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا