ورزشی

روزبه چشمی جام جهانی را از دست داد

بازی خوب این مدافع جوان یکی از دلایل اصلی گل‌نخوردن ایران مقابل مراکش بود.

روز گذشته بدترین اتفاق ممکن برای تیم ملی رخ داد؛ ازدست‌دادن یکی از بازیکنان مهمش. سایت فدراسیون فوتبال دیروز از مصدومیت شدید روزبه چشمی خبر داد. در این خبر آمده بود: «روزبه چشمی، مدافع تیم ملی فوتبال ایران، در تمرین روز یکشنبه از ناحیه عضلانی دچار آسیب‌دیدگی شد که پس از ارزیابی پزشکی و معاینات تکمیلی مشخص شد این بازیکن در بازی‌های آینده قادر به همراهی تیم ملی در جام جهانی نیست، اما تا پایان رقابت‌های جام جهانی در کنار تیم ملی باقی خواهد ماند و به‌سرعت درمان و ریکاوری خود را زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی آغاز کرده است.

 بازیکنان و کادر فنی تیم ملی قدردان تمامی کمک‌ها و تعهدات روزبه چشمی به تیم ملی هستند و برای او بهترین و سریع‌ترین ریکاوری را آرزو می‌کنند».

به گزارش شرق، همان‌طور‌که در این خبر آمده، چشمی دو بازی بعدی ایران در جام جهانی را از دست داده است. چشمی در بازی اول ایران مقابل مراکش در قلب خط دفاعی به میدان رفت و نمایشی عالی داشت. بازی خوب این مدافع جوان یکی از دلایل اصلی گل‌نخوردن ایران در آن بازی بود. رسانه‌های معتبر بین‌المللی هم از بازی این بازیکن تمجید کردند. کارلوس کی‌روش حالا یک دردسر بزرگ دارد؛ انتخاب جانشین روزبه چشمی. در بازی با مراکش روزبه چشمی و مرتضی پورعلی‌گنجی زوج خط دفاعی تیم ملی را تشکیل می‌دادند، حالا در غیاب چشمی کی‌روش سه انتخاب دارد؛ محمد خانزاده، پژمان منتظری یا مجید حسینی. منتظری بازیکن باتجربه‌ای است. در آن سو در بازی با مراکش پس از مصدومیت ابراهیمی، کی‌روش به حسینی بازی داد. شانس مجید حسینی و منتظری بیشتر است. در اردوی تیم ملی امید ابراهیمی، اشکان دژاگه و علیرضا جهانبخش هم مصدوم بودند که مصدومیت این سه بازیکن جدی نیست. به نظر می‌رسد با توجه به مصدومیت چشمی، آماده‌شدن دژاگه و رفع محرومیت سعید عزت‌اللهی ترکیب تیم حداقل سه تغییر نسبت به بازی با مراکش خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا