گوناگون

کشف ۲ تن مواد مخدر در حاشیه مدارس ایران


به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار مسعود زاهدیان امروز در نشست خبری  با بیان اینکه ۲ تن مواد مخدر در حاشیه مدارس کشف و ضبط شده است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته پلیس عناصر توزیع کننده موادمخدر در حاشیه در ۵۰۰ مدرسه در سراسر کشور را شناسایی و جمع‌آوری کرده‌اند. در سال جاری نیز در حاشیه ۲ هزار مدرسه حضور خواهیم داشت و نقاط آلوده اطراف همه مدارس را پاکسازی می‌کنیم…
کشف حدود 2 تن مواد مخدر در حاشیه مدارس کشور
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر در خصوص دستگیری دانشجویان و دانش‌آموزان معتاد گفت: دستگیری دانشجویان و دانش‌آموزان معتاد خیلی مشهود نیست و همینطور مصرف مواد در مدارس وجود ندارد و افرادی که در این خصوص دستگیر شده‌اند افرادی بودند که ترک‌ تحصیل کرده بودند.

وی در خصوص کشفیات مواد مخدر در حاشیه مدارس گفت: بیشترین کشفیات در اطراف و حاشیه مدارس قرص‌های روان‌گردان، گل و ماری‌جوانا بوده است اما بیشترین کشفیات مواد مخدر در کل ماده تریاک است و سپس موادی مانند حشیش،‌ مرفین و شیشه هستند.
***

“وجود دو میلیون و ۸۰۰ هزار مصرف کننده «مواد مخدر» در کشور”


پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر : در کشور ما براساس آخرین ارزیابی‌هایی که در سال ۹۴ تحت عنوان طرح «ارزیابی سوء مصرف مواد »انجام شد، ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار نفر مصرف‌کننده مستمر مواد مخدر هستند؛ البته این به هیچ عنوان به معنای افراد معتاد نیست؛ چرا که اعتیاد با مصرف مواد تعریف متفاوتی دارد. برای نمونه،‌ اعتیاد شاخصه‌هایی مانند وابستگی، افت عملکرد و عوارضی به دنبال دارد که باید در فرد وجود داشته باشد و به معنای اعتیاد تلقی شود.

وی تصریح کرد:‌ قطعاً از ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف کننده مواد در کشور، تعدادی معتاد هستند؛ در نتیجه طرح بزرگی با عنوان «ارزیابی میزان اعتیاد» در کشور در دست داریم که نتایج آن بیرون خواهد آمد تا ببینیم از این تعداد چند نفر اعتیاد و وابستگی دارند. 

فارس

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا