ورزشی

آمده‌ایم جام جهانی تا تاریخ‌سازی کنیم

بدرقه درخور شأنی نداشتیم. الان که بازی را برده‌ایم شاید بیایند بگویند وااای بردیم، ما این‌طور، ما آن‌طور… . گفتم؛ آن‌طور که باید از ما حمایت نشد و امیدواریم که از این به‌بعد شرایط برایمان بهتر شود.

سجاد فیروزی، خبرنگار اعزامی «شرق» به جام‌جهانی: پیش از بازی برابر مراکش در جام جهانی یکی از مهم‌ترین علامت‌سؤال‌های مهم برای ایرانی‌ها و البته خارجی‌ها مهدی طارمی بود؛ مهاجمی که پیش از جام جهانی مصدوم شد و کسی دقیق نمی‌دانست در ترکیب قرار می‌گیرد یا نه. به‌غیر از مراکشی‌ها، خبرنگاران اسپانیایی هم پیگیر وضعیت طارمی بودند که آیا او مهیا می‌شود یا نه. بااین‌حال، مهدی در بازی برابر مراکش به‌عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد و به این ابهامات پایان داد. او هم در کنار دیگر بازیکنان تیم ملی جنگید و سهم ارزشمندی در کسب اولین سه امتیاز تیم ملی در جام جهانی داشت. مهدی طارمی حالا پیش از بازی برابر اسپانیا می‌گوید تیم ملی با برنامه به جام جهانی آمده و برای رسیدن به مرحله بعدی جام جهانی انگیزه بسیار بالایی دارد.

‌قبل از هر چیزی از حستان بگویید. وقتی سوت پایان بازی با مراکش به صدا درآمد چه حسی داشتید؟ 
راستش را بخواهید خودمان بعد از بازی اصلا نمی‌توانستیم احساسمان را توصیف کنیم. در رختکن هم که بودیم، خودمان هم نمی‌توانستیم هضم کنیم دست به چه کاری زده‌ایم.
‌ولی بعد از سوت پایان بازی طوری در زمین خوشحالی کردید که فکر می‌کنم چندتا مصدوم دادید. 
(می‌خندد) واقعا غیرقابل توصیف بود. این مصدومیت‌ها هم می‌آیند و می‌روند. همین حالا هم بازیکنانی داریم که مصدوم‌اند، ولی برای سربلندی ایران با مصدومیت هم بازی می‌کنند و اصلا این موضوع را به روی خودشان نمی‌آورند.
‌ به خود بازی هم برگردیم. تیم ملی در بازی با مراکش به زمان نیاز داشت تا به خودش بیاید. چرا؟ 
این مورد طبیعی است؛ به این علت که بازی اول در این تورنمنت بزرگ باعث می‌شود همه تیم‌ها خود‌به‌خود کمی استرس داشته باشند. تصورم این است که به دلیل همین استرس در آن ۱۰ دقیقه یک ربع اول، بد بازی کردیم ولی رفته‌رفته، هرچه که زمان گذشت خیلی بهتر شدیم. اتفاقا چند موقعیت هم ایجاد کردیم که متأسفانه نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. فکر می‌کنم در کل بازی خوبی داشتیم که مردم هم راضی بودند. موضوع مهم‌تر اینکه این بازی با برد ما همراه شد.
‌بازی بعدی تیم ملی هم که با اسپانیاست. شرایط این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید. می‌شود از اسپانیا هم نتیجه گرفت؟ 
ما آمده‌ایم اینجا تا به مرحله بعدی جام جهانی صعود و تاریخ‌سازی کنیم. طبیعتا وقتی با چنین رویکردی به اینجا آمده‌ایم و اولین بازی را برگزار کرده‌ایم، پس ما هم شانس داریم. ما داریم درباره فوتبال حرف می‌زنیم و در این ورزش‌ هزار اتفاق می‌تواند بیفتد. مهم نیست با چه تیمی می‌خواهیم بازی کنیم مهم این است که ما می‌خواهیم چه کار کنیم؛ باید ببینیم ما چه برنامه‌ای داریم.
‌پس با برنامه‌های مفصلی به جام جهانی آمده‌اید؟ 
ما در یک ماه منتهی به جام جهانی خیلی تمرین کردیم. تقریبا هر روز روی برنامه‌هایی که داشتیم کار کرده‌ایم. حالا هم فقط می‌توانم بگویم ان‌شاء‌الله بتوانیم برنامه‌هایمان را به طور منظم پیاده کنیم و به اهدافمان برسیم.
‌خیلی از بچه‌های تیم ملی اعتقاد داشتند اگر در راه آماده‌سازی برای جام جهانی حمایت بیشتری می‌شدند، الان راحت‌تر می‌توانستند به انجام کارهای بزرگ‌تر فکر کنند. شما هم معتقدید حمایتی که باید، از تیم ملی نشد؟ 
من می‌گویم اصلا از تیم ملی حمایت نشد. موقع بدرقه تیم ملی آقایان که بعضی‌ها… (حرفش را می‌خورد). حالا بگویم ممکن است برداشت سیاسی شود.
‌خب بگویید. برای روزنامه ما که سیاسی است اتفاقا بهتر هم می‌شود. 
(مردد می‌ماند). اصلا بدرقه‌ای در کار نبود. (مدیر رسانه‌ای تیم ملی به میان می‌آید و می‌خواهد از این سؤال عبور کنیم. طارمی پاسخش را خلاصه می‌کند). ببینید، زیاد خوب نبود. مثل جام جهانی قبلی هم نبود. بدرقه درخور شأنی نداشتیم. الان که بازی را برده‌ایم شاید بیایند بگویند وااای بردیم، ما این‌طور، ما آن‌طور… . گفتم؛ آن‌طور که باید از ما حمایت نشد و امیدواریم که از این به‌بعد شرایط برایمان بهتر شود.
‌الان یادتان هست وقتی بازی با مراکش را بردیم، به اولین چیز یا کسی که فکر کردید چه بود؟ 
من به خانواده و پدر و مادرم فکر کردم. اصلا از قبل از بازی داشتم به پدر و مادرم فکر می‌کردم. این را هم بگویم که این برد ارزشمند را به خانواده‌ام و خانواده همه بازیکنان تیم ملی و البته به خانواده ایران تقدیم می‌کنم.
‌در رختکن که بودید با کسی هم بیرون از مجموعه تیم ملی صحبت کردید؟ 
(می‌خندد) راستش سریع یک گروه در شبکه‌های اجتماعی تشکیل دادم و یک پیام در آنجا گذاشتم ولی تا زمانی که از رختکن بیرون زدم هم کسی جواب پیغامم را نداد (می‌خندد).
‌در بازی با مراکش به‌عنوان بازیکن جایگزین وارد زمین شدید. الان فکر می‌کنید در بازی برابر اسپانیا فیکس باشید؟ 
اینکه فیکس باشم یا نه مهم نیست. مهم برنده‌شدن است. مهم امتیازگرفتن است. فیکس باشم یا نه، امیدوارم برابر اسپانیا نتیجه بگیریم.
‌حالا اگر دروازه اسپانیا را باز کنید، خوشحالی پس از گل ویژه‌ای هم در نظر گرفته‌اید؟ 
حالا اجازه بدهید اول گل را بزنیم (می‌خندد) بعد ببینیم چه می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا