زحمتکشان

تعطیلی شرکت تولیدی نوشابه ایران کولا

شرکت تولیدی نوشابه ایران کولا واقع در شهرک صنعتی ایرانشهر پس از ۱۷ سال فعالیت و با داشتن بیش از ۲۰۰ کارگر به دلیل نبود مواد اولیه و سرمایه در گردش تعطیل شد….

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از هرانا، شرکت تولیدی نوشابه ایران کولا واقع در شهرک صنعتی ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان به دلیل نبود مواد اولیه و سرمایه در گردش در تاریخ ۱۳ خردادماه سال جاری به طور کامل تعطیل شد.

این کارخانه که دارای سه خط تولید و ۲۰۰ پرسنل مشغول به کار و به عنوان دومین کارخانه بزرگ در ایرانشهر شناخته می‌شد پس از ۱۷ سال فعالیت تعطیل شد. تعطیلی این کارخانه موجب بیکار شدن بیش از ۲۰۰ کارگر شد.

با وجود پیگیری‌های مدیران این شرکت و علیرغم ارائه نامه وزیر کشور مبنی بر دریافت تسهیلات، بانک ملی ایرانشهر از دادن تسهیلات ممانعت به عمل آورده و هیچ کدام از مسئولان تاکنون اقدام موثری انجام نداده‌اند.

در جلسه مدیران این شرکت با استاندار، وی صریحا اعلام کرد: “شرکت شما توجیه اقتصادی ندارد و بهتر است که تعطیل شود”.

از این رو کارگران این شرکت تولیدی با نگارش نامه‌ای سرگشاده با اشاره به مشکلات عدیده‌ای که بر اثر تعطیل شدن این کارخانه و بیکار شدن برای آن‌ها به وجود آمده، بیان داشتند که اگر سوءمدیریت مدیران این کارخانه طی سال‌ها از سوی مسئولان مربوطه نادیده گرفته نمی‌شد، نتیجه این نبود.

متن کامل این نامه که جهت نشر در اختیار هرانا قرار گرفته است، در ادامه می‌آید:

“کارخانه نوشابه سازی ایران کولا ( وشتام ) که بعد از بافت بلوچ بزرگترین کارخانه و واحد تولید ایرانشهر بود بعد از ۱۷ سال و با بیش از ۲۰۰ کارگر که نان آور خانواده خود بودند رسما تعطیل شد.

متاسفانه مسئولین شهرستان و استان شاهد بودند که این واحد تولیدی در حال ورشکستگی است اما هیچ اقدامی نکردند.

روی سخنم به عنوان یک کارگر این کارخانه که ۱۷ سال زجر کشیدم و بهترین لحظات عمرم را از دست دادم با فرماندار شهرستان آقای داوودی، رئیس اداره کار آقای سلامی، رئیس تامین اجتماعی خانم دهمیری و مسئولین رده بالای استان است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا