ورزشی

پرتغال-مراکش؛ ایران – اسپانیا

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ پرتغال- مراکش ورزشگاه لوژنیکی
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ اروگوئه- عربستان ورزشگاه روستوف
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ ایران- اسپانیا ورزشگاه کازان

کنفرانس رسانه ای مربیان ایران و اسپانیا
کی روش: نگران بازیکنان اسپانیا هستم
بازیکنانم متحد هستند
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به دیدار با تیم ملی اسپانیا از وضعیت بازیکنانش ابراز رضایت و تاکید کرد که تیمش برای انجام این دیدار بزرگ آماده است.
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به روسیه، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از دیدار روز چهارشنبه برابر اسپانیا که بعدازظهر امروز در سالن کنفرانس ورزشگاه شهر کازان برگزار شد به تشریح آخرین وضعیت تیم ملی ایران پرداخت. وی در ابتدای این نشست خبری گفت: این افتخار بزرگی برای ماست که اینجا هستیم و این یک فرصت فوق العاده است که برابر اسپانیا یکی از کاندیداهای قهرمانی بازی کنیم. جو تیم ما بسیار خوب است. بازیکنان بسیار هیجان زده و خوشحال هستند که برابر یک تیم خوب بازی کنند. همه ما در اینجا برنده هستیم. چرا که این یک فرصت منحصر بفرد است برای بازیکنان ما.
وی ادامه داد: ما اینجا آمده ایم که بهتر باشیم. بازی با اسپانیا هم می تواند ما را برنده معرفی کند چون با این تیم بازی می کنیم.
کی روش در پاسخ به پرسش خبرنگار اسپانیایی که عنوان کرد ممکن است بازیکنان شما بتوانند یک امتیاز و یا سه امتیاز را به دست بیاورند گفت: ما تلاش خواهیم کرد که بازی خوبی را انجام دهیم. با توجه به اینکه می دانیم باید حداکثر تلاش خود را به خرج بدهیم. باید به فوتبال احترام بگذاریم. این اصول ارزشمند است. فردا ایران تلاش خواهد کرد که برابر اسپانیا بازی کند.
وی ادامه داد: تیمی که سبک بسیار دشواری را در اختیار دارد و سبک بسیار خاص خودشان را دارند. مهمترین نگرش ما به عنوان یک گروه این است که از هر فرصتی که داریم استفاده کنیم. باید خوشبین باشیم و مثبت بیندیشیم. هر امکانی وجود دارد. این کاری است که ما تاکنون انجام داده ایم. بازیکنان بسیار عالی داریم مثل اسپانیا که بازیکنان خوبی دارد.
کی روش ادامه داد: بازیکنان خیلی خوبی داریم و این فرصت در اختیار ماست که فردا خوب بازی کنیم. می دانیم چطور باید فداکاری کنیم. هر چقدر بازیکنان فداکاری بیشتری کنند نتیجه بهتر خواهد بود. باید با احترام بازی کنیم و نیت ما این باشد که ببریم. حالا می بینیم بعد از نود دقیقه چه اتفاقی می افتد. اینکه در بازی قبلی چه کرده ایم اصلا مهم نیست چرا که اسپانیا یک شهرت دیگر دارد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد غیبت یک بازیکن گفت: هرکسی که برای مدت طولانی فوتبال بازی کرده باشد می داند این رشته پر از سورپرایز است. یک شرایط خاصی رقم خورده است. باید توجه داشته باشیم که این موضوع کنایه آمیز است. می خواستم هیرو همیشه بازیکن من باشد اما حالا رقیب من شده است. این کمی خنده دار است. برایش احترام زیادی قائلم. هیرو را خوب می شناسم و می دانم که فرد مناسبی است که متحد کند تیم اسپانیا را.
وی ادامه داد: بنابراین فکر می کنم که انتخاب هیرو به عنوان سرمربی تیم ملی اسپانیا نشان داد که او چقدر مربی موفقی است. در بازی با پرتغال هم دیدیم که تیمش چقدر خوب بازی کرد.
کی روش در پاسخ به سوال دیگری که فکر می کنید اسپانیا قویترین تیم جام جهانی است و کدام بازیکن بهتر است گفت: همه بازیکنان اسپانیا من را نگران می کنند. دست آخر کوسه های قوی در مراحل نهایی جام جهانی بازی می کنند. همانطور که پرتغال هم اینگونه خواهد بود. اینها شرایط این را دارند که در مراحل نهایی باشند. اما چیزی که من نگران آن هستم این است که بازیکنان ما متحد، قوی و خوشبین باشند. من می خواهم مثبت باشند وقتی که بازی می کنند. سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار پرتغالی که پرسید چگونه می توانید تیم ملی اسپانیا با آن همه ستاره را متوقف کنید گفت: باید عرض کنم که اگر یک معجون جادویی بود که تیم اسپانیا را بشود با یک میلیون دلار معامله کرد ما حاضر بودیم این تیم را بخریم. اما این نمی شود. البته ما چنین رویکردی را نداریم. ما باید ببنیم چه کاری را می توانیم انجام دهیم. هیچ تیمی کامل نیست. این جادوی فوتبال است.

هیرو: ایران هم در حمله بسیار قوی است و هم در دفاع
کی‌روش مربی بزرگی است
سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا معتقد است تیمش کار سختی را در بازی دوم مقابل ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به روسیه، فرناندو هیرو سرمربی تیم ملی اسپانیا در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر ایران حاضر شد و درباره این دیدار اظهار کرد: من کی‌روش را به خوبی می‌شناسم. مدت زیادی است که او را می‌شناسم. صحبت کردن با کی‌روش باعث افتخار است و این مربی پرتغالی انسان فوق‌العاده‌ای نیز است. او عملکرد خیلی خوبی در تیم ملی ایران داشته است.
وی افزود: او سابقه هدایت رئال مادرید را دارد و آدم خوبی است. من از او خوشم می‌آید. تیم ایران هم از لحاظ دفاعی و هم از لحاظ هجومی تیمی بسیار قوی است. گل زدن به ایران ساده نخواهد بود زیرا آن‌ها کار خود را بلد هستند و می‌دانند چه کاری باید انجام دهند. ایران در تمامی مسابقه‌های مقدماتی جام جهانی ۳۷ گل به ثمر رسانده که ۴۰ درصد این گل‌ها از مکان‌های مشخصی بوده است. من بر این موضوع که ایران تیمی بسیار قوی است اصرار دارم زیرا آن‌ها کار خود را به خوبی انجام می‌دهند.
هیرو ادامه داد: ایران از لحاظ فیزیکی نیز تیم بسیار قدرتمندی است و این کار ما را بسیار سخت می‌کند. بازی این تیم مقابل مراکش را دیدیم و آن را آنالیز کردیم. ایران هم دفاع خواهد کرد و هم به خوبی به دروازه ما هجوم خواهد آورد.
سرمربی تیم ملی اسپانیا گفت: بازیکن ما یک هفته‌ای است که با تیم تمرین می‌کند و حال خوبی دارد. این بازیکن با فیزیوتراپ تمرین کرده و از فردا در اختیار ما خواهد بود. ما باید بازی با پرتغال را فراموش کنیم و روی ایران متمرکز شویم. تیم ما مقابل پرتغال خوب بازی کرد و ما احساس خوبی داشتیم اما بازی دوم ما با ایران سخت است و در ۴ سال ما یک بازی به این ترتیب داریم. ما باید فرصت‌های زیادی را در دیدار با ایران خلق کنیم و سه امتیاز را از ایران بگیریم. فردا بعد از ساعت ۱۰:۳۰ (به وقت ایران) می‌خواهیم هرچه در توان‌مان است را در زمین به نمایش بگذاریم. شرایط سخت خواهد بود زیرا رقیب ما بسیار قوی است اما می‌دانیم که باید کارمان را درست انجام دهیم پس باید به خودمان اطمینان داشته باشیم.
هیرو درباره مقابله با کارلوس کی‌روش گفت: دست آخر آن‌هایی که با هم رقابت دارند بازیکنان درون زمین هستند. من می‌دانم کی‌روش زمانی که مربی رئال مادرید بود، تلاش زیادی کرد تا من را جذب کند. ما دوستان خوبی هستیم و روابط نزدیکی داریم. تاثیرگذاران اصلی بازی، بازیکنان هستند و ما تنها روی نیمکت نشسته‌ایم و باید کار حداقلی را انجام دهیم. ایرانیان مفاهیم روشنی را در ذهن دارند و بازیکنان قوی‌ای را در اختیار دارند. آن‌ها در لحظه می‌توانند خطرناک باشند و پاس‌های خطرناکی را رد و بدل کنند. ایران در جاگیری‌ها در ضربات شروع مجدد نیز فوق‌العاده عمل می‌کند و بازیکنان می‌دانند چه موقعی در کجا باید قرار بگیرند.
وی گفت: ما برای ایران احترام قائلیم. ما به خودمان اعتماد داریم و به توانایی‌های خود ایمان داریم و می‌دانیم آن چه را می‌خواهیم می‌توانیم به دست بیاوریم. ما علاوه بر این که باید به پیراهن همه کشورها احترام بگذاریم، شخصیت خودمان را داریم و باید اهداف خود را پیگیری کنیم.
سرمربی تیم ملی اسپانیا درباره داوید دخئا دروازه‌بان تیمش هم گفت: من با ۲۳ بازیکن روبه‌رو هستم. نمی‌توانم با همه بازیکنانم یک نوع رفتار را داشته باشم اما چیزی که به طور قطع می‌گویم این است که دروازه‌بان ما در دیدار با ایران دخئا خواهد بود. ما صددرصد به او اعتماد داریم و در طی دو، سه سال گذشته همیشه این را گفته‌ایم که دخئا بهترین دروازه‌بان دنیاست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا