ورزشی

کی‌روش: برای برد تلاش می‌کنیم

همه ما در اینجا برنده‌ایم، چون بازیکنان می‌توانند از بازیکنان اسپانیا بیاموزند و رشد کنند. ما اینجا نیامده‌ایم که همه‌چیز برای ما ساده باشد… همین که می‌توانیم با اسپانیا بازی کنیم برای ما برد محسوب می‌شود.

کارلوس کی‌روش پس از کسب یک پیروزی شیرین مقابل مراکش، دیروز در کنفرانس خبری بازی با اسپانیا از آمادگی بالای ایران برای بازی با قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ گفت. او که به‌همراه مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ایران، در کنفرانس خبری حاضر شده بود، از بازی با اسپانیا استقبال کرد: «یک فرصت منحصربه‌فرد برای ماست که مقابل اسپانیا که یکی از کاندیداهای جدی قهرمانی است بازی کنیم. بازیکنان من روحیه بسیار بالایی دارند و مسعود شجاعی می‌تواند این مسئله را تأیید کند. بازیکنان بسیار هیجان‌زده و مشتاق هستند که این فرصت را دارند در مقابل یک تیم عالی با بازیکنان خوب بازی کنند. همه ما در اینجا برنده‌ایم، چون بازیکنان می‌توانند از بازیکنان اسپانیا بیاموزند و رشد کنند. ما اینجا نیامده‌ایم که همه‌چیز برای ما ساده باشد. ما با این آرزو به روسیه آمدیم که بهتر شویم. همین که می‌توانیم با اسپانیا بازی کنیم برای ما برد محسوب می‌شود».
سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به خبرنگار اسپانیایی که آیا می‌خواهند در این دیدار دنیا را متعجب کنند، گفت: «تلاش می‌کنیم که بازی خوبی انجام دهیم. با توجه به اینکه می‌دانیم لازم است بیشترین تلاشمان را به خرج دهیم،‌ باید به بهترین شکل ممکن باشیم. باید به فوتبال احترام بگذاریم. هرچه برای فوتبال خوب است برای زندگی هم خوب است. ایران تلاش می‌کند که مقابل اسپانیا بازی خوبی را به نمایش بگذارد. نگرش ما به‌عنوان یک گروه این است که می‌خواهیم از هر فرصتی استفاده کنیم. این مهم است که مثبت بیندیشیم».
کی‌روش ادامه داد: «ما بازیکنان عالی‌ای مانند بازیکنان اسپانیا در اختیار داریم. ممکن است بازیکنان ما در حد آنها نباشند، اما بازیکنان ایران، عالی هستند که نیاز نیست اسمشان را بگویم، چون آنها خودشان این را می‌دانند. این فرصت را در اختیار داریم که بهتر شویم. ما باید سخت تلاش کنیم و متمرکز باشیم. با سخت‌ترشدن شرایط، بازیکنان ما فداکاری بیشتری می‌کنند. فکر می‌کنم باید با احترام بازی کنیم. ما باید با این نیت بازی کنیم که اسپانیا را شکست دهیم. این کاری است که باید انجام دهیم».
او در ادامه در پاسخ به این سؤال که با مصدومیت روزبه چشمی، برنامه خط دفاعی ایران برای تقابل با اسپانیا چیست، بیان کرد: «همه می‌دانند که فوتبال پر از سورپرایز است. الان هیرو رقیب من شده که این خنده‌دار است. من می‌خواستم که هیرو شاگرد من باشد، اما درحال‌حاضر او رقیب من است. او می‌تواند تیم اسپانیا را متحد کند، بنابراین فکر می‌کنم انتخاب هیرو امری بود که نشان داد او چه فرد باارزشی است. او به‌عنوان یک مربی نشان داد که اسپانیا مقابل پرتغال متحد است». کی‌روش در مورد اینکه چطور می‌توان تیم اسپانیا را متوقف کرد و این یک سؤال یک‌میلیون‌دلاری است، گفت: «باید بگویم اگر یک معجون جادویی بود که بتوان با یک میلیون دلار خرید و تیم اسپانیا را مهار کرد، این خرید را انجام می‌دادیم. هیچ تیمی کامل نیست و هیچ تیمی از پیش برنده نیست. اگر بسکتبال بود، شاید می‌توانستیم نتیجه را حدس بزنیم، اما در دنیا فوتبال منحصربه‌فرد است. ممکن است یک تیم خیلی خوب در یک لحظه از شما بدتر باشد.

شرق

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا