گوناگون

در آستانه تابستان، آب در آبادان سهمیه‌ بندی شد

اداره آبفای آبادان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:با توجه به اینکه شوری رودخانه بهمنشیر به حد آب دریا رسیده و برداشت آب از این رودخانه متوقف شده و با توجه به افت فشار آب ، ناچار به سهمیه بندی آب برای شهروندان آبادان هستیم…

به گزارش ایرنا در این اطلاعیه آمده است: شوری آب رودخانه بهمنشیر به حد آب دریا رسیده و به دلیل شوری بسیار، نمی توان از آن برداشت کرد که این امر سبب کاهش تولید آب آبادان شده است.

در این اطلاعیه افزوده شده است: هم اکنون آب شرب شهروندان آبادان تنها از خط آبرسانی غدیر تامین می شود. این اطلاعیه می افزاید: تا پایان تیر جاری که خط دوم آبرسانی غدیر کامل می شود، ناچار به سهمیه بندی آب شرب در مناطق مختلف آبادان هستیم.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است:تا بهره برداری کامل از خط دوم غدیر شهروندان نسبت به نصب منبع آب در منازل برای ذخیره سازی اقدام کنند.

فیلم زیر: این آب شیرین را به کجا می فروشید که به مردم آبادان و خرمشهر آب شور میدهید؟. صدای مردم محروم آبادان و خرمشهر رو به گوش همه برسانید

نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شوری آب در این شهرستان گفت: پیشروی آب دریا از خلیج فارس به رودخانه اروند و کارون و برداشت بی رویه طرح‌های توسعه نیشکر از آب رودخانه کارون در مسیر اهواز به خرمشهر باعث شوری آب خرمشهر شده است.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=g0rpWv_W2ak

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا