گوناگون

خامنه ای به جای مجلس تصمیم گرفت: لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم (FATF) تصویب نشود

رهبر رژیم« ولایت فقیه»در دیدار با نمایندگان مجلس از آنها خواست به جای تصویب لایحه جنجالی پیوستن به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم، یک قانون دیگر درباره این موضوع تهیه و تصویب کنند…
به دنبال اختلاف‌ شدید میان نمایندگان حامی و منتقد دولت، تصویب این لایحه دو ماه به تعویق افتاده است. در صورت تصویب نشدن این لایحه ممکن است نام ایران در فهرست سیاه پولشویی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) قرار بگیرد.

علی خامنه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس که امروز به دیدارش رفته بودند٬ گفت که قدرت‌های بزرگ بر اساس منافع و مصالح خود این معاهدات بین‌المللی را آماده می‌کنند و دولت‌های همسو یا مرعوب هم این کنوانسیون‌ها را در کشورشان تصویب می‌کنند.

او با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران ‌لزومی ندارد این معاهدات را تصویب کند

هنگام بررسی این لایحه علی لاریجانی رییس مجلس گفته بود که رهبررژیم درباره این لایحه نظری ندارد و معتقد است که مجلس و دولت خود تصمیم‌گیرنده باشند. اما امروز٬ چهارشنبه ۳۰ خرداد ،خامنه‌ای با این اظهارات مخالفت صریح خود را با پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم اعلام کرد.

رهبر حکومت «اسلامی»در حضور نمایندگان موافق و مخالف لایحه گفت که موارد پیشنهادی برای تصویب “نباید خلاف مصالح کشور باشند. البته در مجلس که عمدا این صورت نمی‌گیرد.”

نمایندگان مجلس پیشتر از ارسال پیامک‌هایی خبر داده بودند که به گفته آنها نمایندگان را تهدید می‌کرد که این لایحه را امضا نکنند. علی مطهری نایب رییس مجلس نماینده ولی فقیه در مشهد را به ارسال پیامک‌ها متهم کرده بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا