گوناگون

۵۰ کارخانه قطعه‌سازی تعطیل شده‌اند

 قیمت مواد اولیه ۴۰ تا ۴۵ درصد افزایش داشته است و باید به طور طبیعی قیمت قطعات نهایی نیز ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش پیدا کندبسیاری از قطعه‌سازان امروز با حداقل ظرفیت‌ کار می‌کنند چون هر قطعه‌ای که تولید می‌شود حداقل ۳۰ درصد برای قطعه‌ساز ضرر دارد.

دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن گفت: قیمت مواد اولیه ۴۰ تا ۴۵ درصد افزایش داشته است و باید به طور طبیعی قیمت قطعات نهایی نیز ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش پیدا کند. آرش محبی‌نژاد در خصوص افزایش قیمت قطعات و تاثیر آن بر روی خودروسازها و اظهارات مدیران خودروسازی مبنی بر عدم تامین قطعه از سوی قطعه‌سازان داخلی گفت: این صحبت کاملا صحیح است و قطعه‌سازان دیگر نمی‌توانند با این قیمت‌ها به خودروسازها قطعه بدهند ضمن آنکه پرداختی خودروسازها نیز عقب افتاده است و تا وقتی این وضعیت درست نشود فعالیت صنعت قطعه‌سازی متوقف خواهد شد به طوری‌که در چند هفته اخیر ۵۰ قطعه‌ساز به همین دلیل تعطیل شده‌اند.

دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن تاکید کرد: قیمت مواد اولیه ۴۰ تا ۴۵ درصد افزایش داشته است و باید به طور طبیعی قیمت قطعات نهایی نیز ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش پیدا کند. وی یادآور شد: بسیاری از قطعه‌سازان امروز با حداقل ظرفیت‌ کار می‌کنند چون هر قطعه‌ای که تولید می‌شود حداقل ۳۰ درصد برای قطعه‌ساز ضرر دارد. محبی‌نژاد اظهار داشت: ما امروز شاهد تعطیلی صنعت قطعه‌سازی و در نتیجه صنعت خودروسازی هستیم. اگر می‌خواهند جلوی این روند را بگیرند باید این افزایش قیمت برای قطعات را از ابتدای سال محاسبه کنند زیرا قیمت مواد اولیه از ابتدای سال افزایش داشته است.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا