دیدگاه‌ها

امضا زیر نامه مذاکره با ترامپ، امضای تشکیلاتی جریان اصلاحات نیست

اگر چه اصلاح‌طلبان نفس مذاکره را هیچ وقت رد نکردند. آن ها از دهه هفتاد چه در مجلس ششم و چه در دولت اصلاحات همیشه می گفتند در چارچوب قانون و منافع ملی می‌شود مذاکرات را پیش برد.

عبدالله ناصری در گفت‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: امضا کنندگان نامه مذاکره با ترامپ هیچ انتساب تشکیلاتی با جبهه و جریان اصلاحات ندارند. در مجموع دیدگاه تمام بزرگان جریان اصلاحات در  شرایط فعلی با توجه به خصوصیات ترامپ این نامه را ضروری نمی دانستند.

وی ادامه داد: هنوز هم این نامه را ضروری نمی‌دانند؛ اگر چه اصلاح‌طلبان نفس مذاکره را هیچ وقت رد نکردند. آن ها از دهه هفتاد چه در مجلس ششم و چه در دولت اصلاحات همیشه می گفتند در چارچوب قانون و منافع ملی می‌شود مذاکرات را پیش برد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب سپس گفت: طلایی ترین دورانی که می گفتند می شود مذاکره مستقیم را پیش برد دوران ریاست جمهوری اوباما بود که آن هم از دست رفت .

وی یادآور شد: نفس مذاکره مطلوب است اما در شرایط فعلی مصلحتی در این کار نیست؛ با توجهه به ویژگی‌های ترامپ اصلا این امر منطقی نیست.

ناصری یادآور شد: اشاره می کنند که آقای کرباسچی زیر این نامه را امضا کرده‌اند اما تا جایی که ما اطلاع داریم این موضوع را اصلا در شورای سیاسی و شورای مرکزی حزب کارگزاران  مطرح نکرده‌اند و شخصا امضا کرده‌اند.

وی در پایان گفت: هیچ تردیدی ندارم که اگر این موضوع را آقای کرباسچی در شورای حزبشان مطرح می کردند با توجه به آشنایی که با اعضای باتجربه این حزب دارم این موضوع تصویب نمی شد و مخالفت می کردند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا