ورزشی

«راموس»: برنده این بازی زنان ایران بودند!

علیرغم باخت ایران به اسپانیا مردم در خیابان ها به راه افتادند و بازیکن سرشناس تیم اسپانیا از حضور زنان در استادیوم آزادی حمایت کرد …

شادی مردم در خیابان ها

با وجود آن که ایران بازی در برابر اسپانیا را با نتیجه یک بر صفر واگذار کرد، مردم در شهرهای مختلف ایران پس از این دیدار پرهیجان به خیابان‌ها آمده و تا پاسی از شب به رقص و پایکوبی پرداختند.

بسیاری از مردم و برخی از کارشناسان با دمیدن به فضای پرشور ناسیونالیستی حتی اعلام کردند ایران شایسته پیروزی در این بازی بوده است! بنابه گزارش رسانه ها، واکنش‌ها از شبکه‌های مجازی آغاز شد و به شادی و بوق زدن خودروها و تکان دادن پرچم ایران در خیابان‌ها رسید.

دیشب زنان برای نخستین بار به استادیوم آزادی راه یافتند و توانستند این مسابقه را از نمایشگر بزرگ این ورزشگاه تماشا کنند. این نخستین بار است که زنان ایرانی برای تماشای یک مسابقه فوتبال ولو به صورت مجازی اجازه ورود به ورزشگاه را یافتند.

پس از این رویداد، سرخیو راموس، بازیکن معروف تیم ملی اسپانیا با اشاره به حضور زنان ایرانی در استادیوم در صفحه توئیتر خود نوشت: «برندگان امشب آنها بودند. باشد که این نخستین حضور آنان زیادتر روی دهد.»

گزارش‌ها حاکی است مردم به جز تهران در شهرهای مختلف از جمله کرج، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز و کرمانشاه نیز در خیابان ها شادمانی کردند.

بسیاری از شهروندان ایرانی در کافه‌ها و مکان‌های عمومی بزرگ بازی را از صفحه بزرگ تلویزیون تماشا کردند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا