گوناگون

امروز، انتخابات انجمن پیش‌کسوتان مطبوعات

لازم به یادآوری است انجمن پیش‌کسوتان مطبوعات به‌هیچ‌وجه انجمنی صنفی نیست، بلکه علمی و خدماتی است که برای انتقال تجربیات حرفه‌ای به نسل‌های جدید ژورنالیست و حمایت از همکارانی که مشکلاتی در زمان بازنشستگی و فراغت از کار دارند، تشکیل می‌شود.

امروز، ساعت پنج بعدازظهر انجمن پیش‌کسوتان  مطبوعات با انتخاب نخستین هیئت‌مدیره، رسما پا به عرصه فعالیت می‌گذارد.

گفتنی است نخستین تلاش برای تشکیل این انجمن، به سه سال پیش بازمی‌گردد که شماری از دوستان به‌عنوان هیئت مؤسس، اساسنامه‌ای تنظیم کردند و خواستار صدور مجوز قانونی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند. این مجوز زمستان سال گذشته صادر شد و پس از یک دوره تقریبا شش‌ماهه که برای اطلاع‌رسانی به همکاران صرف شد، اینک هیئت‌ مؤسس انجمن این آمادگی را یافته است که در یک انتخابات رقابتی و آزاد، انجمن را به هیئت‌مدیره‌ای بسپارد که منتخب اکثریت همکاران باشد.
گرچه در شش ماه گذشته، هیئت مؤسس حدود ۱۵۰ نفر از واجدان شرایط عضویت را شناسایی کرده است و پیش‌بینی می‌شود شماری از آنان در انتخابات امروز شرکت کنند، ولی هیئت مؤسس تمایل دارد انتخابات با شمار زیادی از پیش‌کسوتان برگزار شود. به همین دلیل کسانی که تاکنون از تشکیل چنین  انجمنی باخبر نشده‌اند، امروز قبل از انتخابات با در‌دست‌داشتن مدارک خود مبنی بر پیش‌کسوت‌بودن (خبرنگار، نویسنده، عکاس خبری و گرافیست با ۳۰ سال سابقه و بیش از ۵۰ سال سن) می‌توانند خود را به هیئت منتخب شورای مؤسس معرفی کنند و در صورت تأییدشدن، برگ رأی دریافت کنند.
لازم به یادآوری است انجمن پیش‌کسوتان مطبوعات به‌هیچ‌وجه انجمنی صنفی نیست، بلکه علمی و خدماتی است که برای انتقال تجربیات حرفه‌ای به نسل‌های جدید ژورنالیست و حمایت از همکارانی که مشکلاتی در زمان بازنشستگی و فراغت از کار دارند، تشکیل می‌شود. امیدوارم همکاران پیش‌کسوت نه‌تنها خود از انتخابات استقبال کنند، بلکه سایر پیش‌کسوتانی را که می‌شناسند نیز به شرکت در انتخابات امروز فرابخوانند.

شرق – بهروز بهزادی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا