گوناگون

شوراها جایگاهی در تصمیم گیری های کشور ندارند/نیمی از شهرداری ها رو به ورشکستگی اند

بسیاری از مسئولان کشور در این جایگاه حاضر شده‌ و وعده‌هایی داده اند در حالیکه هیچ اقدامی برای تقویت نظام شورایی انجام نشد سخت است باور کنیم پس از گذشت بیش از ۳۰ سال، شوراها حتی ردیف اعتباری ندارند.

به گزارش ایرنا، «سیدمقیم مقیمی درزی» روز پنجشنبه در ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در مجلس قدیم، با خطاب قرار دادن رئیس مجلس شورای اسلامی که به عنوان میهمان ویژه در این اجلاس شرکت کرده بود، افزود: شوراها در اصل باید نقش رابط را بین مردم و مسئولان داشته باشند اما نه تنها دیده نمی‌شوند، بلکه فقط به عنوان ابزاری در فصول انتخاباتی، از آنها استفاده می‌شود.
نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها با طرح این پرسش که آیا شورا به جایگاه واقعی خود رسیده و باوری در بین مسئولان کشور درباره آن وجود دارد، اضافه کرد: با اظهار شرمندگی و تاسف اعلام می کنم، با وجود اینکه شوراها نماینده‌های مستقیم مردمند و با رای اعتماد از مردم، از همه فیلترهای نظارتی می‌گذرند، اما هیچ جایگاهی در تصمیم گیری‌های کشور ندارند.
مقیمی درزی گفت: بسیاری از مسئولان کشور در این جایگاه حاضر شده‌ و وعده‌هایی داده اند در حالیکه هیچ اقدامی برای تقویت نظام شورایی انجام نشد.
وی خاطرنشان ساخت: سخت است باور کنیم پس از گذشت بیش از ۳۰ سال، شوراها حتی ردیف اعتباری ندارند.
نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: شوراها در روستا، بخش‌ها و شهرستان‌ها مظلوم واقع شده‌ و برای پیشبرد کارهای روزانه خود، از جیب هزینه می‌کنند.
وی اظهار داشت: سخت است منتخب مردم باشی اما نتوانی کاری برای آنها انجام دهی؛ شورای عالی استان ها مملو از متخصصان نظام شورایی در کمیسیون‌های مختلف است اما به راستی چه اندازه ما را می‌بینند؟ امیدواریم نگاه مسئولان اجرایی کشور نسبت به منتخبان مردم عوض شود تا ساعت‌ها نمایندگان ملت را پشت درهای بسته معطل نکنند.
مقیمی درزی تاکید کرد: تا زمانی که نمایندگان مجلس ما را رقیب خود ببینند، وضعیت همین است.
وی افزود: سوگند می‌خورم که مدافع حق و حقوق مردم باشم، با صدای بلند از این تریبون اعلام می‌کنم تا شاید صدای آنهایی باشد که فریادشان به شما نمی‌رسد.
وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: حال این روزهای مردم ایران خوب نیست؛ گرانی، بیکاری، طلاق و اعتیاد کلیدواژه‌های این روزهای کشور است.
در اجلاس امروز رئیس مجلس شورای اسلامی، شهردار، استاندار و رئیس شورای شهر تهران به همراه نمایندگان استان های شورای عالی استان ها حضور داشتند

 

نیمی از شهرداری ها رو به ورشکستگی اند

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها در این اجلاس گفت: : فشار دیوان عدالت اداری برای ابطال مصوبه های شورا، کاستن بودجه آن توسط مجلس، قوانین غیرکارشناسی نمایندگان مجلس مانند قانون بیمه کارگر و بدهی سنگین هزاران میلیارد تومانی دولت به شهرداری ها، شاهدی بر این واقعیتهاست.
صالحی دارانی گفت: همین مسائل، عامل افزون بر نیمی از ورشکستگی شهرداری هاست..

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا