اجتماعی

«تهران ۲۱ هزار ساختمان ناایمن دارد»،بیشترین آمار در منطقه ۱۲

دبیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از شناسایی بیش از ۲۱ هزار ساختمان ناایمن در پایتخت خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  حمید موسوی  گفت: براساس آخرین آمار سازمان آتش‌نشانی از مجموع ۲۱ هزار و ۶۹۶ ساختمان پرخطر، میان خطر و کم‌خطر در پایتخت، ۶ هزار و ۸۵۰ ساختمان پرخطر محسوب می‌شوند.
حمید موسوی گفته که «بنابر آخرین آمارها، منطقه ۱۲ با دو هزار و ۸۶۰ مورد بیشترین آمار ساختمان پرخطر را به خود اختصاص داده است.»

به گفته آقای موسوی «منطقه چهار با ۷۷۰ مورد، منطقه ۱۸ با ۶۶۴ مورد و منطقه ۲۰ با ۵۰۲ مورد به ترتیب شاهد حضور بیشترین ساختمان پرخطر در تهران هستند.»

وی همچنین تعداد ساختمان‌های «میان خطر» را نیز هفت هزار و ۵۳۷ مورد اعلام کرده است.

آذر ماه سال ۹۶ نیز زهرا صدراعظم نوری٬ عضو شورای شهر تهران از شناسایی هفت هزار و ۳۰۰ ساختمان ناایمن در این شهر خبر داده بود.

اردیبهشت ماه سال ۹۵ نیز علی بیت‌اللهی٬ مدیر دفتر زلزله‌شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ایران، هشدار داده بود که یک زلزله شش ریشتری می‌تواند «بیشتر» ساختمان‌های مسکونی بافت فرسوده تهران را ویران کند.

جمعیت ساکن در بافت فرسوده تهران بر اساس آمارهای رسمی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و بر اساس آمارهای غیررسمی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برآورد شده است.

برخی کارشناسان بر این باورند اگر تنها آسیب‌پذیری تهران را از نظر زلزله مدنظر قرار بگیرد، این شهر با ۱۵.۶ ‌میلیون نفر «جمعیت تاثیرپذیر»٬ ششمین شهر پرمخاطره دنیا است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا