ورزشی

پیروزی دراماتیک برزیل، نیجریه، سوئیس

تیم ملی فوتبال برزیل در دومین دیدار خود در جام جهانی روسیه به پیروزی دو بر صفر مقابل کاستاریکا دست پیدا کرد….

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های ملی فوتبال برزیل و کاستاریکا جمعه در گروه E جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه سنت پترزبورگ انجام شد که با پیروزی دو بر صفر برزیل به اتمام رسید.
فیلیپ کوتینیو (۹۰) و نیمار (۹۶) برای برزیل مقابل کاستاریکا گلزنی کردند.
شاگردان تیته در برزیل اکثر دقایق بازی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما دفاع چندلایه کاستاریکا مانع شد تا این تیم به گل برسد.
حملات پردامنه برزیلی ها در حالی در ۴۵ دقیقه نخست ادامه داشت که کاستاریکا هم با ضد حملات ناگهانی خود توانست دو موقعیت گلزنی روی دروازه آلیسون بکر ایجاد کند.
با این حال هیچ یک از موقعیت های دو تیم تبدیل به گل نشد تا دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به رختکن بروند.
سلسائو در نیمه دوم باز هم توپ و میدان را در اختیار داشت تا بیشتر دقایق بازی در نیمه زمین کاستاریکا دنبال شود. اما کارهای انفرادی و پاس های پر اشتباهی که بازیکنان برزیل بین یکدیگر رد و بدل کردند سبب شد تا برزیل تا ثانیه های پایانی در حسرت زدن گل بماند. اما در نخستین دقیقه از وقت های اضافی که توسط داور منظور شده بود کوتینیو همچون دیدار نخست تیمش موفق به گلزنی شد تا تیته نفس راحتی بکشد. پس از این گل باز هم برزیلی ها حمله کردند تا در آخرین ثانیه ها نیمار بتواند اولین گل خود را در رقابت های جام جهانی روسیه به ثمر برساند تا تیمش با نتیجه دو بر صفر موفق به پیروزی شود.
تیم ملی فوتبال برزیل با کسب این پیروزی چهار امتیازی شد تا پیش از بازی امشب صربستان و سوئیس در صدر جدول گروه E قرار بگیرد.

پیروزی نیجریه با دبل احمد موسی
دیدار ایسلند و نیجریه از گروه D جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که این دیدار با برتری ۲ بر صفر نیجریه به پایان رسید
ایسلند ۰ – ۲ نیجریه
داور: متئو کونگر (نیوزیلند)
ورزشگاه:وولگوگراد
گل: احمد موسی (۴۹ و ۷۵)
کارت زرد: برایان ایدووو (نیجریه)
کارت قرمز: _
ترکیب ایسلند: هالدرسون، ساورسون، سیگوردسون، بیاراسون، فینگوباسون، سیگوردسون، آرناسون، گونارسون، مگنوسون، گیسلاسون و بودوارسون
ترکیب نیجریه: اوزوهو، برایان ایدووو، ان دیدی، اکونگ، بالوگون، اوبی میکل، احمد موسی، اتبو، ویکتور موسی، ایهیناچو و اومرو
نیمه اول
دقیقه ۳: کاشته زیبای سیگوردسون را دروازه بان نیجریه به کرنر فرستاد تا اولین خطر مسابقه ایجاد شود.
دقیقه ۶: باز هم سیگوردسون یک موقعیت دیگر را برای تیم ایسلند از دست داد و در ادامه بازی آرام شد و دو تیم به میدان داری پرداختند.
دقیقه ۳۴: ضربه بیارناسون با اختلاف نسبتا کم از بالای دروازه نیجریه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۴: پاس در عمق برای احمد موسی نزدیک بود روی دروازه ایسلند خطرساز شود ولی هالرسون این توپ را دریافت کرد.
دقیقه ۴۵: توپ از نزدیکی پای فینگوباسون عبور کرد و به شکل خطرناک به بیرون رفت تا نیمه اول با نتیجه تساوی بدون گل به پایان برسد.
نیمه دوم
دقیقه ۵۰: احمد موسی توانست با کنترل زیبای توپ به زیبایی دروازه ایسلند را باز کند و تیمش را پیش بیندازد تا همچنان بازی بدون گل در جام جهانی نباشد.
دقیقه ۵۸: شوت محکم و پشت محوطه اندیدی با واکنش زیبای هالدرسون به کرنر رفت.
دقیقه ۷۱: ضربه ایستگاهی نیجریه به روی دروازه ارسال شد که ضربه سر بالوگان به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۴: توپ در پشت محوطه جریمه به موسی رسید که ضربه کات‌دار و دیدنی موسی به تیر دروازه برخورد کرد.
دقیقه ۷۵: استارت احمد موسی با عبور از مدافع و دروازه بان ایسلند همراه شد و موسی توانست گل دوم خود و تیمش را وارد دروازه ایسلند کند.
دقیقه ۸۲: داور برای ایسلند یک ضربه پنالتی اعلام کرد که سیگوردسون این پنالتی را از دست داد تا امیدهای ایسلند از بین برود.

شکست صربستان از سوئیس معادلات گروه را پیچیده کرد
جام جهانی ۲۰۱۸ – پیروزی دراماتیک سوئیس مقابل صربستان در دقیقه ۹۰
آخرین بازی روز نهم جام بیست‌و‌یکم با پیروزی دقیقه آخر در گروه پنجم همراه بود.
در ادامه دیدارهای دور دوم از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه جمعه شب در گروه E تیم‌های ملی صربستان و سوئیس در شهر کالینینگراد به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی ۲ بر یک سوئیس‌ خاتمه یافت. گل نخست این بازی را میتروویچ در دقیقه ۵ برای صربستان زد. گرانیت ژاکا در دقیقه ۵۲ و شاقیری در دقیقه ۹۰ هم برای سوئیس گلزنی کردند.
صرب‌ها خیلی زود و در دقیقه ۵ توسط میتروویچ به گل رسیدند. صربستان که با کسب پیروزی در این بازی می‌توانست صعودش را قطعی کند، پس از این گل تا حدودی عقب کشید تا کنترل توپ و میدان در دست سوئیسی‌ها قرار بگیرد و این تیم با توپ‌های بلند سعی در رساندن توپ به محوطه جریمه حریف داشت. جنگندگی صربستان در نبردهای فیزیکی تن‌به‌تن اما تلاش‌های مردان پتکوویچ راخنثی می‌کرد.
با این حال مقاومت صرب‌ها در بازی هجومی سوئیس‌ها در دقیقه ۵۲ شکست زمانی که گرانیت ژاکا با یک شلیک سنگین، توپی سرگردان در پشت محوطه جریمه حریف را به گل تبدیل کرد.
ژاکا با گلی که زد سومین بازیکن سوئیسی در طول تاریخ شد که در بیش از یک جام جهانی گل می‌زند. پیش از او آندره آبگلن (۱۹٣۴ و ۱۹٣٨) و جکی فاتون (۱۹۵۰ و ۱۹۵۴) موفق به انجام این کار شده بودند. این گل پنجمین گل از ۱۰ گل ملی اخیر بازیکن آرسنال بود که از پشت محوطه جریمه به ثمر می‌رساند.
در ادامه مسابقه در حالی که دو تیم تقریباً برابر خود را برای تقسیم امتیازات آماده کرده بودند، ژردان شاقیری در یک ضد حمله و پاسی عمقی از میانه زمین حریف با دروازه‌بان صربستان تک به تک شد و به این ترتیب گل برتری تیمش را در دقیقه ۹۰ به ثمر رساند.
در این بازی که دو تیم از نظر آماری تقریباً برابر (در برخی بخش‌ها به سود سوئیس) بودند، سرگی میلینکوویچ ساویچ، نمانیا ماتیچ، میلی‌وویویچ و میتروویچ هر چهار نفر از صربستان از داور کارت زرد گرفتند. تنها بازیکن سوئیس هم که کارت زرد گرفت، ژردان شاقیری بود که پس از گلزنی پیراهن خود را درآورد.
با این نتیجه، در شبی که برزیل موفق شده بود کاستاریکا را شکست دهد و با ۴ امتیاز در صدر جدول گروه E قرار بگیرد، سوئیس هم ۴ امتیازی شد اما به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به سلسائو در رده دوم قرار گرفت. صربستان ٣ امتیازی هم یک پله بالاتر از کاستاریکای حذف شده به رده سوم سقوط کرد.
***

برنامه روز دهم
۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ بلژیک- تونس ورزشگاه اسپارتاک
۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ کره جنوبی- مکزیک ورزشگاه روستوف
۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ آلمان- سوئد ورزشگاه سوچی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا