گوناگون

افزایش قیمت دلار و یورو و سکه در بازار آزاد

قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید…

به گزارش صدا و سیما هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز شنبه دوم تیر ۹۷ در بازار با قیمت ۲۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان و دلار آمریکا هم اکنون هفت هزار و ۷۰۰ تومان معامله می شود.

طلا، سکه و ارز امروز شنبه دوم تیر ۹۷ به شرح زیر در بازار معامله می شود.
طلا، ارز و سکه قیمت به تومان
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۲۹,۲۰۰
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۲,۶۵۲,۰۰۰
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۲,۴۹۱,۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی ۱,۲۹۲,۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی ۷۷۲,۰۰۰

دلار ۷,۷۰۰
یورو ۹,۲۰۰

قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

قیمت هر سکه آتی تحویل شهریور، آبان و دی در بورس کالای ایران بیش از ۳ میلیون تومان داد و ستد می شود در عین حال قیمت هر سکه در بازار نقد حدود ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

همچنین در حال حاضر قیمت تسویه روزانه قراداد آتی سکه تحویل آبان ماه ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را پشت سر گذاشته است و قیمت سکه تحویل شهریور ماه کمی بیش از ۳ میلیون تومان است.

در هفته های گذشته با افزایش نوسانات صعودی در بازار طلا قیمت سکه به طور کم سابقه ای رشد کرد و در حال حاضر قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار نقد حدود ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.

قرارداد آتی به طور کلی، قراردادی است که در آن خریدار و فروشنده توافق می کنند، مقدار معینی کالای مشخص را با کیفیت مشخص، قیمت معلوم و در زمان مشخص معامله کنند. در این قرارداد فروشنده متعهد تحویل کالا در تاریخ تعیین شده در زمان عقد قرارداد و همچنین خریدار متعهد به پرداخت وجه در تاریخ مذکور می باشد. سرمایه گذاران معمولاً از این نوع قرارداد برای پوشش ریسک خود استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا، با افزایش قیمت سکه در بازار نقد بازار آتی سکه نیز با افزایش قیمت مواجه شده به طوری که هر سکه آتی تحویل دی ماه به قیمت بیش از سه میلیون تومان رسیده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا