گوناگون

رژیم «ولایت فقیه »با این ساختار سیاسی و اقتصادی اصلاح پذیر نیست

هر کس که در ایران زندگی می‌کند و با دیدی آگاهانه به مسئله‌های سیاسی و وضعیت توده‌های مردم می‌نگرد، به‌خوبی این را درمی‌یابد که دیگر از طریق انواع و اقسام تئوری‌بافی‌های روشنفکرمآبانه نمی‌توان به این تَوَهم دامن زد که روبنای سیاسی و جناح‌های درون آن- یعنی “نظام”- جز دیکتاتوری‌ای خدمتگزار منافع کلان ثروتمندان چیزی دیگر است. در این ارتباط «محمد جواد فتحی» دلایل استعفایش از مجلس را روایت کرد: «امیدی به اصلاح در این چارچوب وجود ندارد»…

محمد جواد فتحی نماینده تهران و عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس نهم خرداد ماه استعفای خود از نمایندگی را تحویل هیات رئیسه مجلس داد و این موضوع هفته پیش رسانه‌ای شد. حالا او در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین از دلایل استعفایش می‌گوید؛ او با بیان اینکه دلیل استعفایم ارتباطی به اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری ندارد، گفت: چنانچه استعفایم در دستور کار مجلس قرار بگیرد در آن ۳۰ دقیقه دلایلم را خواهم گفت.

او با اشاره به انتقاداتی که پیش از این نیز به عملکرد مجلس داشت، گفت: مشکلات ساختاری نسبت به نظام قانون‌گذاری را بارها گفته‌ام و متذکر شده‌ام اما هیچ اقدام اصلاحی صورت نگرفته است.

این نماینده مجلس ادامه داد: فکر می‌کنم شرایطی که در دو سال گذشته وجود داشته در دو سال آینده هم ادامه پیدا می‌کند وهیچ امیدی به اصلاح در این چارچوب وجود ندارد. به همین دلیل وقتی من نقش و تاثیری مثبتی به نفع جامعه نمی‌توانم داشته باشم به نظر می‌رسد تنها راه این است که خودم را کنار بکشم.

فتحی با اشاره به عملکرد فراکسیون امید در مجلس، گفت: فراکسیون امید نهایت سعی و تلاشش را داشته تا کارهایی که می‌توانسته را انجام دهد و قول‌ها و وعده‌هایی که به مردم داده را محقق کند. بنابراین فراکسیون امید اقداماتی که با توجه به ظرفیت موجود می‌توانسته را انجام داده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا