ورزشی

صعود مکزیک و بلژیک، ژرمن‌ها ۱۰ نفره به جام بازگشتند

صعود بلژیک با یک پیروزی شیرین برابر تونس
تیم ملی فوتبال بلژیک عصر امروز شنبه در ادامه پیکارهای جام جهانی، موفق به شکست تیم تونس شد تا با این پیروزی به مرحله بعدی صعود کند….

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های ملی فوتبال بلژیک و تونس از گروه G از ساعت ۱۶:۳۰ روز شنبه در ورزشگاه اسپارتاک روسیه برگزار شد که این دیدار در نهایت با نتیجه ۵ بر ۲ به سود بلژیک به پایان رسید.
تیم بلژیک در دقیقه ۶ از روی نقطه پنالتی توسط «ادن هازارد» کاپیتان این تیم به گل رسید تا در همان دقایق ابتدایی بازی نسبت به حریف صاحب برتری شود. سپس در دقیقه ۱۶ گل دوم بلژیک توسط «لوکاکو» وارد دروازه تونس شد. البته بازیکنان تونس بعد از دریافت این دو گل بلافاصله روی دروازه بلژیک فشار آوردند و در دقیقه ۱۸ توسط «برون» به گل رسیدند و اختلاف را به حداقل رساندند.
این نتیجه تا وقت‌های تلف شده نیمه نخست ادامه داشت تا اینکه لوکاکو در دقیقه ۳+۴۵ گل سوم بلژیک را وارد دروازه تونس کرد و تیمش را با برتری ۳ بر یک به رختکن فرستاد.
بلژیکی‌ها در نیمه دوم این دیدار نیز هجومی آغاز کردند و بدون توجه به برتری نسبت به حریف از همان دقایق ابتدایی روی دروازه تونس فشار آوردند. حملات بلژیک ادامه یافت تا اینکه ادن هازارد در دقیقه ۵۱ گل چهارم تیمش را به ثمر رساند.بازیکنان بلژیک تا پایان بازی بارها موقعیت گلزنی داشتند تا اینکه باتشوآیی در دقیقه ۹۰ گل پنجم را وارد دروازه کرد. اما این پایان کار نبود و «خذری» از تونس توانست در دقیقه ۳+۹۰ گل دوم تیمش را وارد دروازه بلژیک کند تا در نهایت این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ به پایان برسد.
بلژیک که در دیدار قبلی خود توانسته بود تیم پاناما را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهد با پیروزی پُر گل در دیدار امروز توانست یکی از تیمهای صعودکننده به مرحله بعدی جام جهانی باشد.

کره جنوبی مقابل مکزیک شکست خورد
تیم فوتبال مکزیک در دومین دیدار خود در جام جهانی روسیه برابر کره جنوبی به پیروزی رسید.
در ادامه رقابتهای مرحله گروهی جام جهانی و از گروه F تیم فوتبال کره جنوبی به مصاف مکزیک رفت که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود مکزیک تمام شد.
در این بازی که در ورزشگاه روستوف برگزار شد، کارلوس ولا (۲۶ – پنالتی) و خاویر هرناندز (۶۶) برای مکزیک گلزنی کردند. تک گل کره جنوبی هم توسط سون هیونگ مین (۹۳) به ثمر رسید.
قضاوت این مسابقه بر عهده مازیچ بود.
هرچند کره جنوبی این بازی را هجومی آغاز کرد و دو موقعیت خوب گلزنی به دست آورد اما این تیم مکزیک بود که به خاطر خطای هند بازیکن کره جنوبی، صاحب ضربه پنالتی شد. این پنالتی را ولا در دقیقه ۲۶ به گل تبدیل کرد تا مکزیک نیمه نخست را با یک گل به سود خود به اتمام برساند.
در نیمه دوم کره جنوبی برای جبران نتیجه هجومی تر شد ولی مکزیک هم باوجود برتری، عقب نشینی نکرد و به حملاتش ادامه داد. مکزیک نتیجه حملاتش را در دقیقه ۶۶ روی حرکت زیبای خاویر هرناندز گرفت و گل دوم را به ثمر رساند.
کره جنوبی در دقیقه ۷۵ می توانست یکی از گلهای خورده را جبران کند ولی معطلی مهاجمان این تیم پشت محوطه جریمه مکزیک باعث هدر رفتن این فرصت شد. در نهایت هیونگ مین در وقتهای تلف شده با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه توانست تک گل کره جنوبی را وارد دروازه حریف کند.

برد دراماتیک آلمان مقابل سوئد
ژرمن‌ها ۱۰ نفره به جام بازگشتند
مدافع عنوان قهرمانی پس از شکست مقابل مکزیک در بازی دوم خود مقابل سوئد به بردی دراماتیک دست یافت.
تیم‌های ملی فوتبال آلمان و سوئد امشب در دومین بازی خود از گروه F جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه در ورزشگاه فیشت شهر سوچی به مصاف هم رفتند. این بازی که قضاوتش برعهده شیمون مارسینیاک لهستانی بود در نهایت با برتری ۲ بر یک آلمان پایان یافت.
اولا تویونن در دقیقه ٣۲ ابتدا سوئد را در نتیجه پیش انداخت و در ادامه مارکو رویس در دقیقه ۴٨ نتیجه را به تساوی کشاند. بازی با همین نتیجه رو به پایان بود که تونی کروس در دقیقه ۵+۹۰ با یک ضربه ایستگاهی استادانه برد دلچسب را برای ژرمن‌ها به ارمغان آورد. با این نتیجه آلمان و سوئد در این گروه ٣ امتیازی هستند.
در این دیدار آلبین اکدال در دقیقه ۵۲ از سوئد کارت زرد گرفت و ژروم بواتنگ هم ۱۱ دقیقه پس از دریافت کارت زرد اولش در دقیقه ۷۱ با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا ژرمن‌ها ۱۰ نفره به کار خود ادامه دهند. همچنین لارسن در دقیقه ۶+۹۰ از سوئد کارت زرد گرفت.
مدافع عنوان قهرمانی در بازی پایانی‌اش در مرحله گروهی به مصاف کره جنوبی خواهد رفت و مکزیک و سوئد هم روبه‌روی هم قرار می‌گیرند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا