اجتماعی

لرز ه بر اندام آقازاده‌ها

خبر توقیف میلیاردها دلار از اموال ملت ایران توسط دولت‌ آمریکا که درجیب برخی خواص بود دوباره تکرار شد… واعظی: خبر اخراج آقازاده‌ها توسط خزانه‌داری آمریکا درست است و بنا به مصلحت کشور خبر را از خروجی برداشتیم و «اخراج پنج‌هزار آقازاده ایرانی از آمریکا» نه تنها جعلی نیست بلکه سورپرایز تیراست.

مبنا و اساس برخی رویدادها در کشور قابل درک نیست. برای مثال خبری منتشر می‌شود و یک خبرگزاری رسمی که از رسانه‌های وابسته به دانشگاه آزاد است، اعلام می‌کند که استیون منوچین، وزیر خزانه داری دولت آمریکا گفته است:« پنج هزار و ۴۳۲ نفر از فرزندان مسئولان ایران در آمریکا حضور دارند که فقط ۳۵۴ نفر آن‌ها در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند و ۳۹۴۷ نفر فاقد تخصص هستند و ما بقی نفرات در حرفه‌های نه‌چندان خاص مشغول به کار هستند. در حال حاضر به جز املاک‌ و دارایی شخصی ۱۴۸میلیارد و ۲۶۷ میلیون دلار در حساب این نفرات پول وجود دارد که به‌علت نبود فدرال پولی در ایران و امضا نکردن FATF از منابع نامشخص این پول‌ها در قالب پولشویی از مردم ایران وارد آمریکا شده و ما این مبالغ را توقیف می‌کنیم.

وی همچنین اعلام کرد:« ظرف سه ماه آینده این نفرات به ایران دیپورت می‌شوند». بلافاصله بعد از انتشار خبر و واکنش‌های فراوان به آن، این مطلب از خروجی خبرگزاری مذکور حذف می‌شود و برخی می‌گویند که به دلیل نبود منبع خارجی این خبر کذب بوده است و خبرگزاری مجبور شده تا آن را حذف کند.

تایید یک افشاگری

اما اندکی بعد رضا واعظی، مدیر عامل ایسکانیوز اعلام کرد خبر اخراج آقازاده‌ها درست بود و بنا به مصلحت نظام خبر را حذف کردیم. واعظی به ایرنا گفته بود: خبر اخراج آقازاده‌ها توسط خزانه‌داری آمریکا درست است و بنا به مصلحت کشور خبر را از خروجی برداشتیم و «اخراج پنج‌هزار آقازاده ایرانی از آمریکا» نه تنها جعلی نیست بلکه سورپرایز تیراست.

سورپرایز از واقعیت تا توهم

ماجرای سورپرایز تیر به ادعاهای جان بولتون یکی از مشاوران رییس جمهور آمریکا برمی‌گردد که اعلام کرده در تیر برای ایران سورپرایز داریم. در همان زمان جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی با کشاندن بحث به مسائل امنیتی گفت امیدواریم سربازان گمنام این توطئه‌ها را خنثی کنند! اگر این اظهارات مسئول رسانه حاکمیتی ایسکانیوز را در کنار سایر موئلفه‌ها قرار دهیم مشخص می‌شود که ماجرا حملات امنیتی و نظامی نیست بلکه افشای برخی اقدامات مسئولان مدعی انقلابی‌گری توسط ایالات متحده است.

نیت‌های یک خبرسازی

البته این موضوع چندان نیز دور از ذهن نبود و مردم از طریق زمزمه‌های درگوشی بارها شنیده بودند که فرزندان و اقوام برخی مسئولان در خارج از کشور و به دور از بحران‌هایی که در کشور وجود دارد در آن سوی مرزها به زندگی و تناول می‌پردازند ولی اینکه یک رسانه حاکمیتی این موضوع را ناگهان در نیمه شب انتشار دهد و با بیان اختصاصی بودن به آن مهر تایید بزند، مساله‌ای است که نباید به راحتی از کنار آن گذشت. یا این رسانه که این روزها در دست محافظه‌کاران است سعی داشته تا به برخی این گرا را دهد که بدانید و هوشیار باشید که خطر در کمین شماست یا به نیت تهدید برخی افرادی که همخوانی سیاسی ندارند سعی کرده است روغن ریخته را نذر امام‌زاده کند و پیش از اعلام خزانه‌داری آمریکا و از آنجایی که دست‌های پشت‌پرده آن‌ها رانت‌های اطلاعاتی فراوانی دارند، این خبر را بیان کند که حالی به رقبای سیاسی خود بدهد.

یک رویداد مبارک

این خبر بی‌شک رویدادی مبارک است که ملت ایران را بسیار خشنودخواهد کرد زیرا سال‌هاست این مردم با مشکلات فراوان دست و‌پنجه نرم می‌کنند و اینکه افرادی بخواهند با پول مردم در آن‌سوی مرزها، که پدران‌شان مرگ بر آن‌ها می‌فرستند، خوش‌گذرانی کنند به هیچ وجه قابل تحمل و درک نیست. البته افرادی که برای تحصیل کسب تجربه آن‌هم با هزینه خود در آن سوی مرزها می‌کوشند تا نام ایران را زنده نگه‌دارند قابل احترامند ولی آن دسته از افرادی که مدت‌هاست از جیب مردم ارتزاق می‌کنند و به مشکلات ملت می‌خندند باید رسوا شوند تا درس عبرتی باشد برای آن جریان‌هایی که برای جیب مردم کیسه دوخته اند.

قانون

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا