گوناگون

راه حل روزنامه کیهان برای گرانی‌

روز نامه کیهان، به سر دبیری حسین شریعتمداری، بازجوی معروف و شکنجه گر،دهه۶۰  اداره می شود. در گزارش اصلی امروز خود خواستار اعدام اخلالگران اقتصادی و کسانی شد که به آنها “تروریست های اقتصادی” می گوید…
حسین شریعتمداری با وقاحت تمام که از مشخصه های شکنجه گران جمهوری اسلامی است،چنین می نویسد: «دشمنان درصدد هستند که با مایوس سازی مردم، رجال پشیمان را به میانه میدان کشیده و از زبان آنان از ضرورت سازش برای حل مشکلات سخن بگویند. اما نظام اسلامی در صورت برخورد قاطع دستگاه قضا با اخلالگران نظام اقتصادی می‌تواند مشکلات موجود را رفع و دشمنان را ناامید سازد.»

این منبع نوشت: قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب آذر ۱۳۶۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن مجازات‌های سنگینی را برای این اخلالگران مقرر کرده است که اعدام و مصادره کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به دست آمده باشد از جمله این مجازات‌ها است، برخورد قاطعانه دستگاه قضا با اخلالگران در اقتصاد یا همان تروریستهای اقتصادی که با هدف «ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران» به ناامید سازی مردم دست زده‌اند را به شدت پشیمان خواهد کرد.

این قانون در ادامه مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور را نیز ذکر می‌کند که با توجه به شرایط امروز کشور توجه به بندهای گفته شده نشان می‌دهد که قاطعیت دستگاه قضا و اعمال این مجازات‌ها در‌باره اخلالگرانی که به قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی مردم را ناامید می‌کنند می‌تواند بسیاری را پشیمان و از ادامه روندی که در پیش گرفته‌اند باز دارد.

این در حالیست که روحانی هفته گذشته در جلسۀ ساماندهی بازار کالا و ارز گفته بود: پذیرفتنی نیست که افرادی از دولت ارز ۴۲٠٠ تومانی بگیرند و با سودجویی در بازار آن را به قیمت بالا به مردم بفروشند. دیروز نیز محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت روحانی در گفت‌وگو‌ با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره گرانی گوشی تلفن همراه گفت: با اجرای طرح ثبت تلفن همراه نظارت دقیقی در عرصه بازار داریم بطوری که آمارهای ما نشان می‌دهد از ابتدای سال جاری که ارز ۴۲۰۰ تومانی به کسب و کارها اختصاص پیدا کرد، ۵۴ شرکت برای واردات ۷،۲۲۹،۶۴۶ گوشی با ارزش ۵۸۰،۶۲۹،۲۸۳ یورو در سامانه ثبت سفارش، درخواست خود را ثبت کرده‌اند.

کسبه دو مجتمع تجاری علاءالدین و چارسو که مراکز خرید و فروش موبایل و لوازم دیجیتال هستند، روز یک‌شنبه ۳ تیر، تجمعات اعتراضی برگزار کردند. قیمت دلار به حدود ۹ هزار و یورو بیش از ده هزار تومان رسیده است .

تعطیلی بازار موبایل تهران و تجمع موبایل‌فروشان زیر پل حافظ در خیابان جمهوری “سوریه رو رها کن/فکری به حال ما کن

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=wrDSvqGeQ-0

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا