گوناگون

تحریم‌های جدید اقتصادی اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا

اتحادیه اروپا در واکنش به انتخاب مجدد نیکلاس مادورو به ریاست جمهوری ونزوئلا، تحریم های اقتصادی علیه ۱۱ مقام ارشد این کشور وضع کرد.


به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا با اعلام این که انتخابات ونزوئلا آزاد و عادلانه نبوده است، تحریم‌هایی شامل ممنوعیت سفر و توقیف دارایی‌های ۱۱ مقام ارشد را اعمال کرد. یکی از شاخص‌ترین افراد تحریم شده، طارق العاصمی- وزیر صنعت- است که پیشتر توسط آمریکا نیز تحریم شده بود. دلسی رودریگز- معاون جدید رئیس جمهور و کاترین هرینگتون- معاون دادستان کل ونزوئلا نیز در این فهرست به چشم می خورند.
اتحادیه اروپا سومین شریک بزرگ تجاری ونزوئلا پس از چین و آمریکا محسوب می‌شود. اقتصاد ونزوئلا در حال حاضر با مشکلات عدیده ای نظیر کمبود مواد غذایی و ضروری و پدیده ابرتورم روبرو است.
نیکلاس مادورو بارها و بارها واشنگتن را مسئول جنگ اقتصادی علیه این کشور دانسته است. آمریکا در تازه‌ترین دور تحریم‌های خود علیه صنعت نفت ونزوئلا، دسترسی ۴ شهروند ونزوئلایی و ۳ شرکت آمریکایی را به چرخه مبادلاتی دلار قطع کرده بود. اتحادیه اروپا اعلام کرده است تحریم ها اشخاص را به گونه‌ای هدف گرفته است که کمترین میزان اثرگذاری بر زندگی مردم را داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا