ورزشی

حذف قهرمان جهان، صعود سوئد و مکزیک به مرحله یک هشتم

شگفتی بزرگ جام بیست و یکم با حذف ناباورانه آلمان شکل گرفت و این تیم برای اولین بار در تاریخش از مرحله گروهی جام‌جهانی بالا نیامد…


کره جنوبی ۲ – آلمان صفر

تیم‌های ملی آلمان و کره‌جنوبی به قضاوت «مارک جی‌گر» آمریکایی در ورزشگاه «کازان» به مصاف هم رفتند و در پایان تیم کره با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید تا آلمان با قعرنشینی وداع زودهنگامی از بازی‌ها داشته باشد.
نیمه اول
بازی دور آخر گروه ششم جام‌جهانی ۲۰۱٨ برخلاف تصور با برتری کره‌جنوبی آغاز شد و از دقیقه ۱۵ قهرمان جهان کمی جلو کشید. آلمان سبزپوش پس از تسلط نسبی بر جریان رقابت چند حمله نافرجام انجام داد و کره‌جنوبی بهترین فرصت خودش را از طریق یک ضربه آزاد به دست آورد اما نویر، دفع ناقصش را پوشش داد و اجازه گلزنی نداد.در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
نیمه دوم
آلمان در نیمه دوم برای نجات از حذف جنگید اما هر چه زد به در بسته خورد. در این بین ضدحملات کره‌جنوبی خطرساز شد و حملات آلمان هم زهر لازم را نداشت. کره‌جنوبی موفق شد گل نخست خود را در دقیقه ٣+۹۰ بزند و گل دوم خود را با اشتباه نویر که برای گلزنی جلو آمده بود در دقیقه ۵+۹۰ بزند تا این تیم حذف شود. در نهایت با به صدا درآمدن سوت پایان، آلمان ٣ امتیازی شد و در رده چهارم، حذف تلخی را تجربه کرد.

برای سومین دوره متوالی، مدافع عنوان قهرمانی در مرحله گروهی جام‌جهانی حذف شد. پیش از این ٣ دوره هم فرانسه به عنوان قهرمان جهان در مرحله گروهی با جام ۲۰۰۲ وداع کرده بود. کره‌جنوبی هم با کسب ٣ امتیاز در این جام در رده سوم ماند اما قهرمان جهان را حذف کرد.

سوئد با سرگروهی راهی دور حذفی شد
دو تیم مکزیک و سوئد در آخرین دیدار مرحله گروهی جام جهانی روسیه برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری ٣ بر صفر سوئد به پایان رسید.
مکزیک ۰- ۳ سوئد
داور: نستور پیتانا (آرژانتین)
ورزشگاه: اکاترینبورگ
گلها: آگوستینسون، گرانکوئیست و ادسون آلوارس گل به خودی (سوئد)
کارت زرد: خسوس گایاردو و هکتور مورنو(مکزیک)، سباستین لارسن (سوئد)
کارت قرمز : –
ترکیب مکزیک: گیلرمو اوچوا، خسوس گایاردو، هکتور مورنو، کارلوس سالسیدو، ادسون آلوارس، اکتور هررا، آندرس گواردادو، ایروینگ لوسانو، کارلوس ولا، میگل لایون و خاویر هرناندس.
ترکیب سوئد: رابین اولسن، آندریاس گرانویست، ویکتور لیندلوف، میکل لوستیگ، لودویک آگوستینسون، آلبین اکدال، سباستین لارسن، امیل فورسبرگ، مارکوس برگ، اولا تایوونن و ویکتور کلاسن
نیمه اول
نیمه نخست این دیدار با سوت داور آرژانتینی آغاز شد. اولین خطر جدی را هم در همان دقایق ابتدایی بازی سوئدی ها داشتند که از دست رفت.
دقیقه ۵: تایوونن مهاجم سوئد یک موقعیت جدی را از دست داد و اوچوا با درخشش خود مانع باز شدن دروازه تیمش شد.
دقیقه ۱۱: مارکوس برگ در دهانه دروازه مکزیک صاحب توپ شد ولی نتوانست دروازه این تیم را باز کند تا همچنان بازی بدون گل باشد.
دقیقه ۱۷: کارلوس ولا جدی ترین موقعیت مکزیکی ها را از دست داد و نتوانست دروازه سوئد را باز کند. شوت زیبای او با اختلاف کمی از دروازه اولسن به بیرون رفت.
دقیقه ۳۱: برگ یک موقعیت جدی دیگر را از دست داد و اوچوا یک بار دیگر نشان داد چه دروازه بان خوب و آماده ای است. قبل از این صحنه بازیکنان سوئد معتقد بودند توپ به دستان خاویر هرناندس برخورد کرده است ولی داور با بازبینی صحنه متوجه شد خطایی صورت نگرفته و بازی را ادامه داد.
در نهایت نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.
نیمه دوم
نیمه دوم این دیدار با سوت داور آرژانتینی آغاز شد و دو تیم با همان آرایش نیمه نخست در زمین حاضر شدند.
دقیقه ۵۰: آگوستینسون موفش شد در شلوغی خط دفاعی تیم ملی مکزیک دروازه این تیم را باز کند. در نهایت سوئد به آنچه که نیاز داشت رسید و توانست از حریف خود پیش بیفتد.
دقیقه ۶۱: سوئد صاحب یک ضربه پنالتی شد. هکتور مورنو برای این خطا با کارت زرد روبرو شد و گرانکوئیست نیز توانست دروازه مکزیک را برای بار دوم باز کند.
دقیقه ۷۴: سوئد برای بار سوم به گل رسید. آلوارس به اشتباه دروازه خودی را گشود تا سوئد برای بار سوم به گل برسد.
دقیقه ۸۰: کارلوس ولا می توانست یکی از گلهای خورده تیمش را جبران کند ولی ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت.
این دیدار با برتری ۳ بر صفر سوئد به پایان رسید تا این تیم به عنوان تیم سرگروه راهی دور حذفی این رقابت ها شود.

بازیهای همزمان روز ۱۵
۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ انگلیس- بلژیک ورزشگاه کالینینگراد
۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ پاناما- تونس ورزشگاه سارانسک
۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ ژاپن- لهستان ورزشگاه وولگوگارد
۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ کلمبیا- سنگال ورزشگاه سامارا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا