اجتماعی

کشور به تاراج رفته

وزیر نیرو اردکانیان مى گوید؛ انتقال آب به کشورهاى همسایه شایعه و کذب است! پس این لوله که از روستاى منیخ شهرستان خرمشهر عبور مى کند و از مرز مى گذرد مقصد آن کجاست؟ …

در این لوله با قطر یک متر که از روستاى منیخ شهرستان خرمشهر عبور مى کند ۱۰۰۰ تا ۲۰هزار لیتر آب در ثانیه می تواند انتقال پیدا کند، ولی مردم خرمشهر آب آشامیدنی خود را قطره چکانی از تانکر های آب دریافت می کنند و اینطور که از فشار آب پیداست، در این لوله بیش از ۱۰۰۰ لیتر در ثانیه آب انتقال پیدا می کند.

با هزار لیتر در ثانیه می توان آبرسانی شهر خرمشهر را با ۲۰۰هزار نفر جمعیت خیلی راحت تامین کرد. یعنی هم آب آشامیدنی و هم آبی که به مصرف روزانه مردم و نیازهای شهری می رسد. و اگر فرض کنیم این لوله ۱۰ هزار لیتر در ثانیه آب انتقال میدهد، می توان با آن آب مورد نیاز ۲ میلیون نفر را براحتی تامین کرد.

حال سوال اینجاست که این آب بکجا می رود در حالیکه مردم خرمشهر مجبورند بخاطر آب آشامیدنی هر روزساعتها منتظر تانکر های آبرسانی باشند؟

فیلم/ خرمشهر: اعتراض مردم به بحران بى‌آبى و شورى آب شرب در مقابل مسجد جامع این شهر با شعار: «حیاتی (فرماندار) برو گمشو» / ۸ تیر

عکس/ بحران کم آبی در شهرستان مرزی هیرمند


ایرنا-زابل- در سال جاری به دلیل اینکه از رودخانه هیرمند آبی وارد انهار منطقه نشده است و اکثرا مشترکین شبکه آب شرب روستایی علاوه بر مصرف خود، دام ها و باغ های خود را هم از طریق این شبکه آبدهی می کنند، این معضل در گرمای شدید هوا، موجب افت فشار و کمبود آب شده است. در حال حاضر با سه دستگاه تانکر سیار به مردم روستاهای شهرستان هیرمند آبرسانی می شود.


Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا