گوناگون

مصرف آب آلوده باعث بروز مسمومیت همه‌گیر

مصرف آب آلوده باعث بروز مسمومیت همه‌گیر در بخش ابوالفارس رامهرمز شد…

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اعلام خبر قطعی ۲۰ ساعته آب بخش ابوالفارس رامهرمز گفت که استفاده مردم روستا از آب آلوده باعث بروز مسمومیت همه‌گیر بین آنها شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، شکرالله سلمان زاده با اشاره به حضور خود در بخش ابوالفارس رامهرمز است، اظهار کرد: “چیزی که تاکنون مشخص شده عفونت باکتریا هست و آزمایش بیماران و علائم بالینی نشان دهند یک عفونت میکروبی است”.

وی افزود: “با توجه به اینکه همه مردم از یک منبع مشترک آلوده شدند، احتمالا آب آلوده است”.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: “حدود ۲۰ ساعت آب منطقه قطع شده و مردم مجبور شدند از منابع غیر معتبر یعنی آب خام (آلوده) و چشمه برای رفع نیاز خود استفاده کنند”.

سلمان زاده بیان کرد: “در این مدت احتمال آلودگی اتفاق افتاده و بعد هم افراد خصوصا کودکان زیر هفت سال دچار عفونت روده ای با میکروب شدند”.
وی با اشاره به اینکه اولین مورد ساعت ۱۱ روز گذشته به درمانگاه مراجعه کرده خبر داد: “کشت نمونه های بیماران و آب هنوز آماه نشده ولی قطعا با توجه به شواهد موجود آلودگی از آب بوده و عامل آن هم باکتری است اما تا اعلام جواب آزمایش کشت باید منتظر علت اصلی آلودگی باشیم”.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در پایان گفت: “موارد اسهالی همیشه هست و هر درمانگاه روزانه بین پنج تا ۶ مورد اسهالی داشت ولی اینکه تعداد بسیاری با هم مراجعه کنند، اوضاع متفاوت می شود و طغیان و همه گیر شدن این مسمومیت از امروز بوده است”.

پیشتر عطاالله شیرالی معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت رامهرمز درباره علت مسمومیت جمعی از اهالی روستاهای رامهرمز گفت که احتمال آلودگی با منبع آب داده می‌شود.

رامهرمز از شهرهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا