ورزشی

حذف اسپانیا و دانمارک در ضربات پنالتی

روسیه ۱ – ۱ اسپانیا (در پایان ضربات پنالتی روسیه ۵ – ۴ اسپانیا)….
داور: بیورن کوئیپرس (هلند)
ورزشگاه: کازان
گل: سرگئی ایگناشویچ گل به خودی (۱۲) برای اسپانیا و آرتم زیوبا (۴۰) برای روسیه
کارت زرد: خرارد پیکه (اسپانیا)، کوتپف و زوبنین (روسیه)
ترکیب روسیه: آکنفیف، فرناندس، کوتپوف، سرگئی ایگناشویچ، کوزایف، زوبین، کودریاشف، گالوین، یوری ژیرکف، سمدوف و آرتم زیوبا
ترکیب اسپانیا: داوید دخه‌آ، ناچو، راموس، پیکه، جوردی آلبا، بوسکتس، کوکه، داوید سیلوا، ایسکو، آسنسیو و دیگو کاستا
به گزارش ایسنا، دو تیم روسیه و اسپانیا در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه برابر هم قرار گرفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانیم:
نیمه اول
بازی با سوت داور هلندی آغاز شد و تلاش دو تیم برای باز کردن دروازه هم آغاز شد.
حرکت الکساندر گولووین در دقیقه ۴ باعث شد تا این تیم به کرنر برسد ولی از این موقعیت استفاده نکردند. هواداران روسی در ورزشگاه و بیرون از آن جو مخوفی را برای اسپانیا ایجاد کردند.
در دقیقه ۱۲ اسپانیا به گل رسید. توپ ارسالی برای راموس با برخورد به ایگناشویچ وارد دروازه آکنفیف شد تا اسپانیا با گل به خودی بازیکن روسی و البته دخالت خوب راموس از میزبان پیش بیفتد.
بعد از زدن این گل از سرعت بازی کاسته شد و بازی بیشتر در مرکز زمین در جریان بود. هر چند روس ها برای جبران گل خورده تا حدودی پیش کشیدند.
در دقیقه ۳۶: ضربه زیبای گولووین با اختلاف کمی از کنار دروازه دخئا به بیرون رفت و دروازه این تیم باز نشد.
این چهارمین دیدار اسپانیا برابر یک تیم میزبان در جام جهانی است. در ۳ دیدار قبلی ماتادورها نتوانستند موفق شوند. در سال ۱۹۳۴ برابر ایتالیا، در سال ۱۹۵۰ برابر برزیل میزبان و در سال ۲۰۰۲ برابر کره جنوبی میزبان، اسپانیایی ها ناکام بودند.
دقیقه ۴۰: خطای هند بی مورد از پیکه باعث شد تا آرتم زیوبا از روی نقطه پنالتی دروازه اسپانیا را باز کند و بازی به تساوی کشیده شود. در این صحنه پیکه نیز از داور کارت زرد دریافت کرد.
در اواخر بازی دیگو کاستا یک موقعیت گلزنی را از دست داد و دخالت آکنفیف او را در محوطه جریمه ناکام گذاشت.
در نهایت نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
نیمه دوم
نیمه دوم این دیدار نیز با سوت داور هلندی آغاز شد و اسپانیا تغییری در ترکیب اولیه خود نداشت ولی گرانات از روسیه به جای ژیرکوف به زمین بازی آمد.
حرکت ایسکو در دقیقه ۵۸ راه به جایی نبرد و به کرنر رفت.
در ادامه هیرو سرمربی تیم ملی اسپانیا تصمیم گرفت تا آندرس اینیستا را به زمین بازی بفرستد. او جای داوید سیلوا را در مرکز زمین گرفت و کوکه در زمین باقی ماند.
در ادامه بازی آرام شد و دو تیم بازی محتاطانه ای را در دستور کار خود قرار دادند.
در اواخر بازی بازیکنان اسپانیا فشار زیادی برای باز کردن دروازه روسیه از خود نشان دادند ولی به نتیجه ای نرسید تا بازی در پایان ۹۰ دقیقه با نتیجه تساوی به پایان برسد و به وقت اضافی کشیده شود.
وقت اضافه نیمه نخست
۱۵ دقیقه نخست وقت های اضافی با سوت داور آغاز شد. در این نیمه بازیکنان اسپانیا توپ و میدان را در اختیار داشتند ولی چندان موقعیت خاصی روی دروازه روسیه نتوانستند ایجاد کنند و این نیمه با تساوی به پایان رسید.
وقت اضافه نیمه دوم
دو تیم فقط این نیمه را وقت دارند تا گلزنی کنند در غیر این صورت، ضربات پنالتی تعیین کننده تیم برنده این دیدار خواهد بود. جدی ترین خطر را در دقیقه ۱۰۷ اسپانیایی ها ایجاد کنند و ضربات کارواخال و رودریگو راهی به دروازه آکنفیف نداشت و روس ها خوش شانس بودند که در این صحنه دروازه خودشان را باز شده ندیدند.
در یکی دیگر از صحنه ها نیز راموس و دیگر مدافعان اسپانیا اعتقاد به خطای پنالتی داشتند ولی داور چنین نظری نداشت تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.
ضربات پنالتی
در ضربات پنالتی اسپانیا شکست خورد و از جام جهانی حذف شد تا روسیه به مرحله بعد صعود کند. کوکه و یاگو آسپاس پنالتی‌های اسپانیا را از دست دادند تا روسیه ۴ بر ۳ در ضربات پنالتی و ۵ بر ۴ در مجموع، برنده شود.
صعود دشوار کرواسی به یک چهارم نهایی در ماراتن پنالتی ها

کرواسی ۱ – ۱ دانمارک
داور: نستور پیتانا (آرژانتین)
ورزشگاه: نیژنی
گل: ماتیاس یورگنسن (۲) برای دانمارک، ماریو مانژوکیچ (۴) برای کرواسی
کارت زرد: یورگنسن (دانمارک)
ترکیب کرواسی: شوباسیچ، ورسالیکو، استیرینیچ، ایوان پرشیچ، لاورن، ویدا، ایوان راکیتیچ، مارسلو بروزوویچ، آنته ربیچ، ماریو مانژوکیچ و لوکا مودریچ
ترکیب دانمارک : کسپر اشمایکل، کیائر، ناتسن، کریستینسن، دلینی، برتوایت، یورگنسن، دالگارد، یوری اولسن، کورنلیوس و کریستین اریکسن
دو تیم کرواسی و دانمارک در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه برابر هم قرار گرفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانیم:
نیمه اول
بازی با سوت داور آرژانتینی شروع شد و تلاش دو تیم برای باز کردن دروازه هم و رسیدن به جمع هشت تیم برتر این رقابت ها آغاز شد.
در دقیقه ۲ دانمارک پیش افتاد و توانست خیلی زود دروازه کرواسی را باز کند. ماتیاس یورگنسن توانست از شلوغی دروازه کرواسی استفاده کند و برای تیمش گلزنی کند.
دقیقه ۴: ماریو مانژوکیچ موفق شد از بی نظمی خط دفاعی دانمارک استفاده کند و دروازه این تیم را باز کند و بازی به تساوی کشیده شود.
بعد از دو گل زودهنگام از تب و تاب بازی کاسته شد و بازی در میانه های میدان در جریان است.
در دقیقه ۲۰ ماریو مانژوکیچ معتقد بود روی او خطای پنالتی صورت گرفته است ولی داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد.
دقیقه ۲۵: شوت زیبای راکیتیچ را دروازه بان دانمارک برگشت داد و بازیکنان کروات از توپ برگشتی هم نتوانستند استفاده کنند.
دقیقه ۳۸: ضربه سر لاورن روی ارسال مودریچ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۴: راکیتیچ می توانست گل دوم را به ثمر برساند ولی ضربه زمینی او راهی به دروازه دانمارک نداشت.
در نهایت نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان رسید و دو تیم به تقسیم امتیاز رضایت دادند.
نیمه دوم
دقیقه ۵۶:‌برتوایت موقعیت خوبی را در محوطه جریمه کرواسی از دست داد و نتوانست گلزنی کند.
دانمارکی ها در این دقایق بازی بهترین نسبت به حریف خود انجام دادند. در دقیقه ۷۳ کریستین اریکسن بخت خود را با شوتی از راه دور امتحان کرد ولی این موقعیت هم از دست رفت.
داور شوکر مهاجم سابق تیم ملی کرواسی و رئیس فدراسیون فوتبال این کشور در ورزشگاه حاضر است و این دیدار را از نزدیک می بیند.
در اواخر بازی برتوایت یک موقعیت دیگر را نیز از دست داد تا این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید و به وقت های اضافی کشیده شد.
وقت اضافه نیمه اول
۱۵ دقیقه نخست وقت های اضافی نیمه نخست آغاز شد. در ادامه دالیچ سرمربی کرواسی تصمیم گرفت تا کراماریچ مهاجم خود را به زمین بازی بفرستد. در این نیمه نیز اتفاق خاصی رخ نداد تا این پانزده دقیقه نیز به پایان برسد.
وقت اضافه نیمه دوم
۱۵ دقیقه نهایی این دیدار نیز با سوت داور آغاز شد.
در دقیقه ۱۰۸ کرواسی صاحب یک ضربه پنالتی شد. در این صحنه یورگنسن با کارت زرد روبرو شد. لوکا مودریچ نتوانست پنالتی را به گل تبدیل کند. درخشش اشمایکل در این صحنه با فریاد افتخار پدر او در ورزشگاه همراه بود. در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید و به ضربات ایستگاهی کشیده شد.
ضربات پنالتی
در ضربات پنالتی کرواسی توانست به برتری برسد و راهی مرحله بعد شد و دانمارک نیز حذف شد. در ضربات پنالتی کرواسی ۳ بر ۲ توانست دانمارک را شکست دهد.

برنامه روز ۱۸
۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ برزیل – مکزیک ورزشگاه سامارا
۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ساعت ۲۲:۳۰/ ژاپن – بلژیک ورزشگاه روستوف

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا