گوناگون

روزنامه شرق: آغاز فعالیت انتخاباتی رئیسی برای مجلس یازدهم و سودای رهبری اصولگرایان

ابراهیم رئیسی، رقیب شکست‎خورده حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، اینبار سودای رهبری اصولگرایان در انتخابات مجلس شورای اسلامی سال ۹۸ را در سر می‌پروراند…

کارت‎های هویتی‎ ابراهیم رئیسی

روزنامه شرق در شماره ۱۰ تیر خود در گزارشی نوشته ابراهیم رئیسی یکسال‌ونیم مانده به انتخابات مجلس یازدهم، فعالیت انتخاباتی اش را آغاز کرده است. بنابر این گزارش، تولیت آستان قدس قصد دارد همان نقشی را برای اصولگرایان ایفا کند که حداد عادل در انتخابات پیشین مجلس به عهده داشت و به عبارت دیگر اصولگرایان با نام او به صحنه بیایند.

رئیسی اکنون جلساتی با موضوع انتخابات را در تهران کلید زده و تا کنون چهره‌هایی از جمله محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، محسن رضایی و حداد عادل نیز در جلسات حضور یافته‎اند.

به گزارش زمانه، در روزهای گذشته حسن روحانی نیز هشدار داده بود: «آنهایی که می‌خواهند برای انتخابات مجلس در سال آینده کاندیدا شوند و امروز خیلی زود شروع به تبلیغات کرده‌اند، نباید مطالبات مردم را در سخنان خود بالا ببرند».

ابراهیم رئیسی پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ به سفرهای استانی می‌رود و در یک سال اخیر آستان قدس رضوی که زیر نظر اوست دفاتر متعددی در استان‌ها زده است. برخی نمایندگان اصولگرا معتقدند او ظرفیت قرارگیری در رأس جریان اصولگرایان را دارد.

آمار دقیقی از شمار دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرها و شهرستان‌ها در رسانه‌های مربوط با این نهاد وجود ندارد با این حال گفته می‌شود که شبکه آستان قدس رضوی با بیش از ۲۰ دفتر نمایندگی در استان‌های مختلف فعالیت دارد. آستان قدس یکی از چهار غول بزرگ اقتصاد ایران است.

رئیسی در مقام معاون «گروهکی» دادستان انقلاب اسلامی مرکز، نقش مهمی در کشتار  ۶۷ داشت.  ابراهیم رئیسی (معاون دادستان)، حسینعلی نیری (حاکم شرع)، مرتضی اشراقی (دادستان) و مصطفی پورمحمدی (نماینده اطلاعات در زندان اوین) چهار نفر از اعضای هیاتی بودند که حکم به اعدام بیش از چهار هزار تن از مخالفان رژیم ایران دادند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا