زحمتکشان

وضعیت کارگران در کاشان اورژانسی است: ۷۰۰ کارگاه تولید فرش ماشینی در آستانه تعطیلی

کارخانه‌های تولید فرش ماشینی در کاشان برای تولید مواد اولیه با مشکل روبرو هستند. نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: ۵۰ خط تولید نساجی در آستانه تعطیلی قرار دارند.

به گزارش ایلنا، به نقل از یک کارگر شرکت‌های فرش ماشینی آران‌وبیدگل گزارش کرد:تولید کنندگان فرش ماشینی در این شهرستان به دلیل نوسانات ارزی تصمیم به تعطیلی کارگاه‌ها گرفته‌اند. این کارگر که نامش فاش نشده، گفته است: این تصمیم به معنای تعطیلی حداقل ۷۰۰ کارگاه تولید فرش ماشینی و بیکاری کارگران است. در پیوند با همین موضوع جواد ساداتی‌نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی وضعیت کارگران در این شهرستان را «اورژانسی» خوانده و گفته است که ۵۰ خط تولید نساجی این شهرها در آستانه تعطیلی قرار دارد.

او مشکل اصلی واحدهای تولیدی را عدم امکان ایجاد ال سی و سخت‌تر شدن تامین الیاف عنوان کرد و گفت که این واحدها در تأمین الیاف برای تهیه نخ ازنظر مالی دچار مشکل شدند و به پول نقد نیاز دارند. به گفته ساداتی‌نژاد در صورت عدم رفع این مشکل از سوی مقام‌های دولتی «۷۰ هزار کارگر بیکار خواهند شد». او گفته است که صنایع نساجی به کمک دولت و تامین ارز و نقدینگی نیاز دارند و در غیر اینصورت نخواهند توانست تولید کنند و خطوط تولید آنها تعطیل خواهدشد. نماینده کاشان همچنین مقام‌های دولتی در استان اصفهان را به «تحریم اداری و مالی کاشان و آران و بیدگل» متهم کرده و گفته: «سرنوشت کارگران کاشان برای مقام‌های دولتی استان اصفهان مهم نیست».

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا