حقوق بشر

خطر اعدام رامین حسین‌پناهی بسیار جدی است

وکیل رامین حسین‌پناهی از وخامت حال موکل خود خبر و نسبت به خطر اجرای حکم اعدام هشدار داده است. چندی پیش، ۴۰ وکیل دادگستری با ارسال نامه‌ای خواستار توقف حکم اعدام او شده بودند…

به گزارش دویچه وله، حسین احمدی‌نیاز تاکید کرده که هر آن احتمال اجرای حکم اعدام موکلش وجود دارد. وکیل حسین پناهی بر این باور است که وضعیت حساس حاکم بر کردستان «خطر اعدام او را دو چندان کرده است، لذا جان رامین به شدت در خطر اعدام است.»

احمدی‌نیاز دفاع خود را از حسین پناهی در چارچوب قانون و در راستای وظایف و تکالیف قانونی خود دانسته و تاکید کرده است که با تمام توان از موکل خود دفاع خواهد کرد.

رامین حسین‌پناهی سال گذشته در چنین روزهایی در شهر سنندج دستگیر شد. او در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “بغی” به اعدام محکوم شد. این حکم سپس در دیوان عالی نیز تایید شد.

اتهام “بغی” در قانون مجازات اسلامی به “شورش و قیام علیه امام و حاکم شرع” گفته می‌شود. تا کنون تلاش‌های بسیاری برای لغو حکم اعدام رامین حسین‌پناهی صورت گرفته است.

از آن جمله باید به نامه‌ی ۴۰ وکیل دادگستری به خامنه‌ای اشاره کرد. این تلاش‌ها تا کنون تاثیری در حکم اعدام رامین حسین‌پناهی نداشته است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا