ورزشی

صعود قدرتمندانه برزیل و عبور سخت بلژیک به مرحله بعد

صعود قدرتمندانه برزیل و عبور سخت بلژیک به مرحله بعد …

برزیل ۲ – ۰ مکزیک
داور: جیانلوکا روچی (ایتالیا)
ورزشگاه: سامارا
گل: نیمار (۵۱) و فیرمینو (۸۷) برای برزیل
کارت زرد: فیلیپه لوئیس و کاسیمیرو (برزیل)، هکتور هررا، کارلوس سالسیدو و ادسون آلوارس (مکزیک)
ترکیب برزیل: آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، میراندا، فاگنر، فیلیپه لوئیس، کاسمیرو، پائولینیو، ویلیان، کوتینیو، نیمار جونیور و گابریل ژسوس.
ترکیب مکزیک: گیلرمو اوچوا، هوگو آیالا، کارلوس سالسیدو، رافائل مارکس، کارلوس ولا، خاویر هرناندس، هکتور هررا، آندرس گواردادو، ادسون آلوارس، ایروینگ لوسانو و گایاردو.
به گزارش ایسنا، دو تیم برزیل و مکزیک در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه برابر هم قرار گرفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانیم:
نیمه اول
بازی با سوت داور ایتالیایی آغاز شد و مکزیکی‌ها برابر برزیل تلاششان را آغاز کردند.بازی را مکزیکی ها بهتر شروع کردند و لوزانو می توانست در همان دقیقه ۲ دروازه برزیل را باز کند ولی این موقعیت از دست رفت و برزیلی ها توپ را به کرنر فرستادند.
در دقیقه ۵ شوت نیمار روی دروازه مکزیک خطرساز شد ولی اوچوا دروازه بان خوب ال تری ۱۸ سیو خود را در این جام انجام داد و مانع باز شدن دروازه تیمش شد.در این دیدار رافائل مارکس مدافع ۳۹ ساله مکزیکی ها در ترکیب تیمش قرار گرفته است. او مسن ترین بازیکن این دوره از رقابت ها است.
در دقیقه ۲۰ برزیلی ها می توانستند در چند نوبت دروازه مکزیک را باز کنند. کوتینیو، نیمار و ژسوس در این صحنه موقعیت هایی را روی دروازه مکزیک ایجاد کردند ولی نتوانستند دروازه مکزیک را باز کنند. در ادامه مکزیکی ها موقعیت هایی روی دروازه برزیل ایجاد کردند ولی تیاگو به خوبی این موقعیت ها را پوشش داد.
در اواخر نیمه نخست نیز ویلیان می توانست نیمار را در موقعیت شوت زنی قرار دهد ولی دخالت به موقع مکزیکی ها مانع باز شدن دروازه این تیم شد.
این پنجمین دیدار مکزیک و برزیل در جام جهانی است. برزیل بیش از هر کشور دیگری در جام جهانی با سوئد بازی کرده است که ۷ بار برابر این تیم به میدان رفته است.
در نهایت نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید و دو تیم به رختکن رفتند.
نیمه دوم
دقیقه ۴۸: شوت زیبای کوتینیو با درخشش اوچوا به کرنر رفت و راهی دروازه این تیم نشد.
دقیقه ۵۰: ضربه لوزانو با اختلاف کم از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۱: نیمار توانست برزیل را به گل برساند. نفوذ ویلیان با ارسال این بازیکن به دهانه دروازه همراه شد تا نیمار دروازه مکزیک را باز کند.
دقیقه ۵۸: شوت زیبای پائولینیو از نزدیکی های دروازه را اوچوا به خوبی برگشت داد.
دقیقه ۶۳: اینبار ویلیان با شوتی سنگین دروازه مکزیک را نشانه گرفت و باز هم درخشش اوچوا مانع باز شدن دروازه ال تری شد.
دقیقه ۶۷: حرکت زیبای ویلیان که یکی از بهریت های میدان بود این بار نیمار را صاحب توپ کرد ولی شوت آرام این بازیکن از کنار دروازه مکزیک به بیرون رفت.
در این نیمه با اخطاری که کاسیمیرو دریافت کرد، او بازی بعدی تیمش را از دست داد.
دقیقه ۸۲: مکزیکی ها برای جبران گل خورده پیشی کشیدند ولی درخشش آلیسون دروازه بان برزیل مانع از باز شده دروازه سلسائو شد.
دقیقه ۸۷: روبرتو فیرمینو توانست گل دوم برزیل را وارد دروازه مکزیک کند و خیال برزیل را بابت صعود راحت کند.
این دیدار در نهایت با برتری دو بر صفر برزیل به پایان رسید.

صعود بلژیک به یک‌چهارم نهایی با حذف جان‌سخت آسیایی
ژاپن آبرومندانه با جام وداع کرد
شاگردان روبرتو مارتینس با غلبه بر سامورایی آبی به مرحله یک‌چهارم نهایی جام بیست‌ویکم صعود کردند.
بلژیک ۳ – ۲ ژاپن
داور: مالانگ دیدائو (سنگال)
ورزشگاه: روستوف
گل: هاراگوچی (۴۸) و اینوی (۵۲) برای ژاپن، فرتونگن (۷۰)، مروان فلاینی (۷۴) و ناصر چدلی (۹۴) برای بلژیک
کارت زرد:شیباساکی (ژاپن)
ترکیب بلژیک : کوارتووا، آندرویلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، اکسن ویتسل، کوین دی بروین، روملو لوکاکو، ادن هازارد، کاراسکو، دریس مرتنس و میونیر.
ترکیب ژاپن: کاواشیما، شوجی، ناگاتومو، شیباساکی، پاراگوچی، شینجی کاگاوا، اینوی، اوساکو، ماکوتو هاسبه، هیروکی ساکای و مایا یوشیدا.
در ادامه بازی‌های مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه، دوشنبه شب، تیم‌های ملی فوتبال بلژیک و ژاپن در ورزشگاه روستوف آره‌نا به مصاف هم رفتند. این بازی زیبا که قضاوتش بر عهده دیدهیو مالانگ سنگالی بود، در پایان به برتری ٣ بر ۲ شیاطین سرخ انجامید.
سامورایی آبی در این دیدار با ارائه یک بازی هدفمند و زیبا ابتدا موفق شد در دقایق ۴٨ و ۵۲ توسط هاراگوچی و اینویی به گل برسد، اما در ادامه با دو تعویض طلائی که هر دو نفر نیز زننده گلهای دوم و سوم بلژیک بودند شیاطین سرخ اروپا بر شدت حملات خود افزودند و در دقیقه ۶۹ توسط ورتونگن یکی از گل‌های خورده را پاسخ دادند و ۵ دقیقه بعد نیز توسط مروان فلینی نتیجه را به تساوی کشاندند. بازی با همین نتیجه رو به پایان بود که شادلی در ۴+۹۰ گل برتری بلژیک را به ثمر رساند.
در این بازی، گاکو شیباساکی از ژاپن در دقیقه ۴۰ از داور سنگالی بازی کارت زرد گرفت.
شاگردان روبرتو مارتینس با این پیروزی در مرحله یک‌چهارم نهایی حریف برزیلی شدند که پیش از این بازی مکزیک را با نتیجه ۲ بر صفر از پیش‌رو برداشت.

رنامه روز ۲۰
۱۲ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰ / سوئد – سوئیس ورزشگاه سن پترزبورگ
۱۲ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ کلمبیا – انگلیس ورزشگاه اسپارتاک

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا