ورزشی

راهیابی سوئد و انگلیس به مرحله یک چهارم نهایی

تیم ملی فوتبال سوئد با غلبه بر تیم ملی سوئیس به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی روسیه راه یافت….

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی فوتبال سوئد و سوئیس در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه به مصاف هم رفتند که این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود سوئد به اتمام رسید.
در این بازی که در ورزشگاه سنت پترزبورگ برگزار شد، فورسبرگ در دقیقه ۶۶ برای سوئد گلزنی کرد. لانگ مدافع سوئیس هم در دقیقه ۹۳ با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد.
در نیمه اول هر دو تیم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند. مارکوس برگ در این نیمه سه بار این فرصت را داشت تا برای سوئد گلزنی کند. بهترین فرصت او در دقیقه ۲۹ روی واکنش خوب دروازه بان سوئیس از دست رفت. در دقیقه ۳۹ هم سوئیسی ها روی یک کار ترکیبی تا محوطه جریمه سوئد پیش رفتند ولی شوت ژمایلی با قدرت و سرعت زیاد از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
نیمه دوم هم با بازی پایاپای هر دو تیم دنبال شد. با این حال این تیم سوئد بود که توسط فورسبورگ با یک شوت از راه دور به گل رسید.
سوئیس بعد از دریافت این گل چهره هجومی تری به خود گرفت و توپ های زیادی تا دروازه حریفش آورد ولی دفاع منسجم سوئد مانع دریافت گل تساوی شد. در دقیقه ۸۰، فورسبورگ که زننده تک گل بازی بود ضربه بازیکنان سوئد را از روی خط دروازه درآورد. در دقیقه ۹۱ هم ضربه سر مهاجم سوئیس توسط دروازه بان حریف دفع شد.
در دقیقه ۹۳ شرایط عجیبی بر بازی حاکم شد. بازیکنان سوئد صاحب یک ضد حمله و موقعیت تک به تک شدند که لانگ مدافع سوئیس روی مهاجم حریف مرتکب خطا شد. این مدافع از سوی داور اخراج و ابتدا یک ضربه پنالتی برای سوئد اعلام شد. با این حال بعد از بازبینی صحنه، داور پنالتی خود را پس گرفت و به سوئد یک ضربه کاشته نزدیک به خط محوطه جریمه سوئیس داد که این موقعیت راه به جایی نبرد و بازی با همان یک گل تمام شد.
جیانی اینفانتینو رئیس سوئیسی فیفا هم یکی از تماشاگران ویژه این مسابقه بود و از نزدیک شاهد حذف تیم ملی کشورش از جام جهانی بود.
سوئد با این پیروزی به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت و باید به مصاف انگلیس برود.

انگلیس طلسم پنالتی ها را شکست و صعود کرد
کلمبیا ۱ – انگلیس ۱ (پنالتی انگلیس ۴ – کلمبیا ۳)
داور: مارک گیگر (آمریکا)
ورزشگاه: مسکو
گل: هری کین (۵۷) برای انگلیس، یری مینا (۹۲) برای کلمبیا
کارت زرد: باریوس، سانچس، فالکائو، کارلوس باکا، آریاس و کوادرادو (کلمبیا)، هندرسون و لینگارد (انگلیس)
ترکیب انگلیس: جردن پیکفورد، کاریل واکر، جان استونز، هری مگوائر، جسی لینگارد، جردن هندرسون، هری کین، رحیم استرلینگ، کیرا تریپیر، اشلی یانگ، دله الی.
ترکیب کلمبیا: داوید اوسپینا، سانتیاگو آریاس، ویلمار باریوس، کارلوس سانچس، رادامل فالکائو، خوان کوادرادو، یری مینا، جفرسون، لرما، یوهان موجیکار، خوان کویینترو، داوینسون سانچس.
به گزارش ایسنا، تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و کلمبیا در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف هم رفتند. گزارش این بازی را در ادامه می‌خوانید:
نیمه اول
این بازی با سوت داور آمریکایی آغاز شد و دو تیم تلاش برای باز کردن دروازه یکدیگر را آغاز کردند.
دقیقه ۵: انگلیس صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ضربه اشلی یانگ را اوسپینا برگشت داد. بازیکنان انگلیس در این دقایق فشار زیادی روی دروازه کلمبیا آوردند و در طرف مقابل هم کلمبیا چشم به ضدحمله دوخته است.
خامس رودریگس غایب بزرگ این دیدار است که به دلیل مصدومیت جایی در ترکیب تیمش نداشته است.
دقیقه ۱۲: رحیم استرلینگ نزدیک بود با شوتی سنگین دروازه کلمبیا را به خطر بیندازد که این موقعیت نیز از دست رفت.
دقیقه ۱۵: ضربه هری کین از دهانه دروازه در آستانه ورود به دروازه اوسپینا بود که از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۹: رادامل فالکائو مهاجم کلمبیا با کیرا تریپیر از انگلس دچار درگیری لفظی شد و داور به هر دو بازیکن هشدار داد که مراقب رفتار خود باشند.
دقیقه ۴۱: انگلیس صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که تریپیر این موقعیت را از دست داد.
کارلوس والدراما اسطوره فوتبال کلمبیا در ورزشگاه حاضر است و بازی تیم ملی کشورش را از نزدیک می بیند.
دقیقه ۴۵: ضربه کوئینترو جدی ترین موقعیت کلمبیایی ها در این نیمه بود که پیکفورد این موقعیت را دفع کرد.
در نهایت نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید و بازیکنان دو تیم به رختکن رفتند.
نیمه دوم
دخالت به موقع از داوینسون سانچس روی ارسال انگلیسی ها باعث شد تا این موقعیت از دست برود.
دقیقه ۵۷: یک پنالتی عجیب از سانچس روی هری کین باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد و هری کین این توپ را به گل تبدیل کند و تیمش را پیش بیندازد.
بعد از اعلام این پنالتی بازی از دست داور خارج شد و مجبور شد بارها بازیکنان را با کارت زرد جریمه کند.
دقیقه ۷۷: لینگارد در محوطه جریمه سرنگون شد و اعتقاد به پنالتی داشت ولی داور از این صحنه گذشت.
دقیقه ۸۲: خوان کوادرادو یک موقعیت خوب گلزنی را از دست داد تا آه از نهاد هواداران کلمبیا بلند شود.
دقیقه ۹۲: یری مینا موفق شد با ضربه سر دروازه انگلیس را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. با این نتیجه بازی به وقت اضافه کشیده شد.
وقت اضافه نیمه اول
با سوت داور آمریکایی بازی در وقت های اضافه نیمه اول آغاز شد. در این ۱۵ دقیقه کلمبیا بازی بهتری ارائه داد ولی در خلق موقعیت جدی عاجز ماند و این نیمه بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید.
وقت اضافه نیمه دوم
۱۵ دقیقه دوم بازی با سوت داور آمریکایی آغاز شد و در ابتدای این نیمه جیمی واردی که به عنوان بازیکن جانشین به زمین آمد نزدیک بود دروازه کلمبیا را باز کند که موفق نبود. دنی رز موقعیت جدی را در این نیمه از دست داد و نزدیک بود تیر خلاص را بر پیکر کلمبیا شلیک کند تا وقت های اضافه نیمه دوم نیز با تساوی و بدون رد و بدل شدن گل به پایان برسد و به ضربات پنالتی کشیده شود.
ضربات پنالتی
در ضربات پنالتی انگلیس توانست برنده شود و به مرحله بعد راه یابد. بعد از مدتها انگلیسی ها در ضربات پنالتی موفق عمل کردند.
مرحله یک چهارم نهایی
روز ۲۳
۱۵ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ فرانسه – اروگوئه ورزشگاه نیژنی نووگورود
۱۵ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ برزیل – بلژیک، ورزشگاه کازان آره‌نا
روز ۲۴
۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ سوئد – انگلستان، ورزشگاه سامارا
۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ روسیه – کرواسی، ورزشگاه سوچی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا