جوانان

قاسم سلیمانی دست روحانی را می بوسد

 به دنبال تهدید ضمنی حسن روحانی مبنی بر قطع جریان نفت از تنگه هرمز در صورت تحریم ایران، نظامیان در جمهوری اسلامی این تهدید را با لحنی صریح تر تکرار کرده اند.فرماندهان نظامی تهدید ضمنی حسن روحانی مبنی بر بستن تنگه هرمز در صورت تحریم نفتی ایران را با صدای بلندتری تکرار می کنند …
تهدید سپاه به قطع صادرات نفت از خلیج فارس

سرتیپ اسماعیل کوثری، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، تهدید کرد در صورت جلوگیری از صادرات نفت ایران، این کشور مانع از عبور کشتی‌های نفتی از تنگه هرمز خواهد شد.
کوثری به باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صداوسیما، گفت: «اگر قرار بر منع صادرات نفت ایران باشد، اجازه خروج نفت به دیگر نقاط دنیا از طریق تنگه خلیج فارس را نمی‌دهیم.»
وی تصریح کرد: «۲۰ درصد نفت جهان از تنگه خلیج فارس عبور می‌کند و دنیا به این نفت نیاز دارد و هر اقدام خصمانه‌ای از طرف آمریکا هزینه‌های گزافی برای آنها به دنبال دارد.»
این اظهارات به فاصله ۲۴ ساعت از سخنان حسن روحانی در تهدید نفتی ایراد اعلام شد. رئیس‌جمهور اسلامی روز سه‌شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در سوئیس طی اظهاراتی که بستن تنگه هرمز در صورت تحریم نفتی ایران تعبیر شد گفته بود: «آمریکایی‌ها ادعا کرده‌اند که می‌خواهند صادرات نفت ایران بطور کامل متوقف شود. آن‌ها معنای این ادعا را درک نمی‌کنند زیرا برای ایران بی‌معنی است که در حالی که نفت منطقه صادر می‌شود، نفت ایران صادر نشود.»

قاسم سلیمانی: دست روحانی را می بوسم!
در پی این سخنان و پیش از اظهارات کوثری، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، با ارسال پیامی به حسن روحانی از سخنان او در سوئیس قدردانی کرد.
قاسم سلیمانی، در نامه‌ خود به حسن روحانی، که روز چهارشنبه، ۱۳ تیرماه، منتشر شد اظهارات تازه او درباره صدور نفت منطقه و اسرائیل را «بیانات بسیار ارزشمند» دانست. به گزارش ایرنا سلیمانی نوشت: «این همان دکتر روحانی است که ما شناخت داشتیم و داریم و می‌بایست باشد.»
او نوشت: «آن چه از فرمایشات حضرتعالی در رسانه‌ها منعکس شد مبنی بر این که اگر نفت جمهوری اسلامی ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت کل منطقه نمی‌باشد و بیانات بسیار ارزشمندی که در موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم صهیونیستی فرمودید، مایه مباهات و افتخار است.»
قاسم سلیمانی در پایان نامه خود تاکید کرد: «دست شما را برای ایراد این سخنان به موقع، حکیمانه و صحیح می‌بوسم و برای هر سیاستی که مصلحت نظام اسلامی باشد در خدمت هستیم.»

ارتش آمریکا اعلام کرد که تنگه هرمز در خلیج فارس باید به روی نفتکش‌ها باز بماند و آمریکا و متحدان آن برای این منظور آماده هستند.

کاپیتان ویل اوربان٬ یکی از سخنگویان ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده٬ این سخنان را در واکنش به تهدید «بستن تنگه هرمز» از سوی رییس جمهوری ایران٬ عنوان کرد.

کاپیتان بیل اوربان امروز (چهارشنبه) به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «نیروی دریایی آمریکا و متحدان آن در منطقه آماده‌اند که آزادی رفت و آمد و جریان آزاد تجاری را در هر کجا که قوانین بین‌المللی اجازه می‌دهد، برقرار کنند.»

در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال مجدد تحریم‌های این کشور علیه جمهوری اسلامی٬ صادرات نفت ایران مجددا مورد تهدید قرار گرفت.

سابقهٔ رژیم ولایت فقیه نشان داده است که پس از هرفصل رجزخوانی مفصل، جام زهر می‌نوشد یا حرکاتی نرمشی انجام می‌دهد. دولت ترامپ شرایطی را پیش گذاشته که یا توان دفاعی ایران را به صفر می‌رساند یا ایران را با تحریم‌هایی کمرشکن مواجه می‌سازد.

نیروهای مترقی، ضمن محکوم کردن مقاصد جنگ‌طلبانهٔ دولت آمریکا و مقابله با آن‌ها، باید این واقعیت را درنظر بگیرند که ایران بیش از هر زمان دیگری، به دولتی برآمده از خواست مردم نیازمند است. حاکمیت فعلی و نیز دولت روحانی فاقد چنین ویژگی‌هایی هستند. جنبش ترقی‌خواهانهٔ میهن ما توان و پتانسیل آن را دارد تا در چارچوب همکاری‌ و اتحادی عملی، چنین مسیر مشکل اما ممکنی را هموار سازد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا