گوناگون

چرا رژیم خواستار آزادی دیپلمات-تروریست است؟

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی دستگیری یکی از دیپلماتهای جمهوری اسلامی در کشور آلمان که به درخواست پلیس فرانسه صورت گرفته است، سفرای فرانسه، بلژیک و کاردار آلمان (در غیاب سفیر) به وزارت امور خارجه فراخوانده شدند…

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه دولت روحانی،در دیدار با سفیر فرانسه و کاردار آلمان مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی نسبت به دستگیری این دیپلمات را اعلام و با تاکید بر مصونیت دیپلمات ها بر اساس کنوانسیون وین، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط دیپلمات جمهوری اسلامی گردید.

این فرد که خبرگزاری آلمان پیشتر او را اسدالله الف‌. ۴۷ ساله معرفی کرده بود، دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی در اتریش بوده است. او با حکم جلبی که توسط دولت بلژیک در اتحادیه اروپا صادر شده بود، در جنوب آلمان بازداشت شده است. این دیپلمات رژیم ایران در خاک آلمان مصونیت سیاسی نداشته است.

به گزارش دویچه وله، روزنامه پرتیتراژ Krone در اتریش که روز چهارشنبه سفر روحانی به وین را در گزارش مفصلی پوشش داده، در حاشیه گزارش خود نوشته است که دولت اتریش ظرف مدت ۴۸ ساعت مصونیت دیپلماتیک اسدلله الف. را لغو می‌کند.

پیش تر دادستانی آلمان گفته بود که دیپلمات دستگیرشده به بلژیک منتقل می‌شود.

بخش مطبوعاتی دادستانی بامبرگ در پاسخ کتبی به پرسش‌های دویچه‌وله فارسی در این باره نوشت که بنا به درخواست مقامات قضایی بلژیک، این فرد به بروکسل فرستاده می‌شود.

یک خبرنگار روزنامه آلمانی بیلد در توئیتی نوشت که این دیپلمات رژیم تهران، مواد انفجاری را به دو عضو دیگر گروه تحویل داده و دستور اجرای عملیات را صادر کرده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا