اخبار

مامور ویژه رییسی در خوزستان

انتخاب رییسی اما بعد از شکست در انتخابات اخیر ادامه فعالیت‌های انتخاباتی و اتفاقا قرار نگرفتن در سایه بود. او مرحله سخنرانی و سفرهایی که تا مرز لبنان هم رسید را گذرانده و اکنون در مقام یک مسوول اجرایی ظاهر می‌شود. به فراخور زمان و مشکل حادث شده در کشور ماموران خود را عازم کرمانشاه، خوزستان و… می‌کند.

شرایط ویژه‌ کشور اصولگرایان را از سایه خارج کرده است. آنان که زمانی موفق نشدند آرای مردم را کسب کرده و بر مسند ریاست‌جمهوری تکیه زنند حالا فرصت را مناسب دیده و با تیر اظهارنظرها و بازدیدهای سرزده چند هدف را می‌زنند. هدف نخست آنان بهره‌برداری تبلیغاتی و موج‌سواری بر فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم است اما کار به همین جا ختم نمی‌شود و این طور که معلوم است آقایان وضعیت موجود را یک دوره کارورزی برای خود تصور کرده‌اند. همین است که بی‌توجه به مسوولیت‌ها و جایگاه واقعی خود راهی میادین شده‌اند. از خرمشهر گرفته تا بازار تهران. سفر قالیباف به جنوب کشور و مستندسازی از اعتراضات هدفمند برخی در بازار؛ دیگر قدیمی شده و مصداق تازه این مدعا ماموریتی است که سید ابراهیم رییسی به حاج حسین یکتا سپرده است.

تولیت آستان قدس همین دیروز عضو جبهه پایداری را راهی خوزستان کرد. رقیب انتخاباتی روحانی در انتخابات ۹۶ طی یک پست اینستاگرامی نوشت: «به دنبال بروز مشکلاتی در تهیه آب شرب در برخی شهرهای استان خوزستان، آستان قدس رضوی بنا بر ماموریت‌های محوله، خدمت‌رسانی خود را از ساعت اولیه به مردم این منطقه به ویژه در روستاها آغاز کرد. همچنین تولیت آستان قدس رضوی، حسین یکتا مسوول بنیاد کرامت امام رضا(ع) را مامور کرد تا به همراه فعالان این بنیاد که طی ماه‌های اخیر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه مشغول خدمت به مردم هستند؛ عازم استان خوزستان شده و در کنار سایر نهادهای دولتی و حاکمیتی با ارایه خدمات مربوطه، تسریع در رفع مشکل هموطنان خوزستانی داشته باشند.»دستور وی‍ژه و انسان‌دوستانه رییسی حتما با توجه و تعجب کمتری همراه بود اگر او بعد از انتخابات سال ۹۶ و به توصیه همفکران خود دولت سایه را تشکیل می‌داد.

به گزارش اعتماد، انتخاب رییسی اما بعد از شکست در انتخابات اخیر ادامه فعالیت‌های انتخاباتی و اتفاقا قرار نگرفتن در سایه بود. او مرحله سخنرانی و سفرهایی که تا مرز لبنان هم رسید را گذرانده و اکنون در مقام یک مسوول اجرایی ظاهر می‌شود. به فراخور زمان و مشکل حادث شده در کشور ماموران خود را عازم کرمانشاه، خوزستان و… می‌کند. اقدام اخیر ابراهیم رییسی کمتر مورد توجه و تامل قرار می‌گرفت اگر در هفته‌های اخیر نامش به واسطه تشکیل ستادهای انتخاباتی سرزبان‌ها نیفتاده بود. رییسی را به جرات می‌توان چهره خبرساز این هفته دانست. هفته‌نامه مثلث همین شنبه از تلاش رییسی و یارانش برای پیروزی در انتخابات مجلس خبر داد. هنوز خبر جلسات مشترک او و قالیباف در مورد انتخابات‌های آتی داغ بود که منابع غیررسمی در مورد تلاش‌هایی برای اختلاف‌افکنی در جامعه روحانیت مبارز خبر دادند.

ورود به حوزه اجرایی و مامور کردن یکتا نیز سبب شد که رییسی هفته را همان‌قدر جنجالی به پایان برد که آغاز کرده بود. رییسی از جایگاه تولیت آستان قدس وارد عمل شده و یکتا را به حکم مسوول بنیاد کرامت امام رضا بودن راهی خوزستان کرده است اما سوال اینجا است که نحوه همکاری این مجموعه با نهادهای اجرایی همچون استانداری و فرمانداری چگونه است. این مجموعه چه کمکی خواهد کرد و نهادهای اجرایی چه الزامی به همراهی با این مجموعه دارند؟

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا