گوناگون

تظاهرات مردم برازجان

مدت ۴ روز است آب برازجان قطع است و مردم در این گرمای طاقت فرسا دچار مشکلات جدی شده اند…..

امروز عصر شنبه ۱۶ تیرماه مردم برازجان در اعتراض به بی آبی اقدام به تجمع اعتراضی بزرگی در میدان بیمارستان نمودند. مردم در این تجمع که از حدود ساعت ۱۹ امروز در میدان بیمارستان برازجان برگزار شد باسردادن شعارهای مختلف نسبت به بحران بوجود آمده از کمبود آب و بی کفایتی مسئولین استانی در حل این مشکلات اعتراض نمودند.

بر پایه گزارش های منشر شده، نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خشکسالی یکباره ایجاد نشده و مربوط به چند سال گذشته است تاکید کرد: باید مسئولان وزارت نیرو از قبل تدبیری برای حل مشکلات دشتستان به صورت اساسی ارائه می‌کردند و این نشان از تعلل وزیر نیرو در این عرصه است.

همچنین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر که بشدت از گسترش دامن اعتراضات نگران بود با بیان اینکه مشکلات تامین آب دشتستان قبل از امنیتی شدن باید برطرف شود گفت: استاندار فارس و فرماندار کازرون به تعهداتی که برای افزایش میزان از رودخانه شاهپور کازرون داده‌اند باید عمل کنند تا تنش کم‌آبی در شهر‌ها و روستا‌های دشتستان برطرف شود.

یادآوری می‌گردد روز جمعه ۸ تیرماه نیز مردم خرمشهر در اعتراض به وضعیت بی آبی به خیابانها آمده به اعتراض برخاستند که بشدت توسط نیروهای امنیتی سرکوب شدند. در تظاهرات مردم خرمشهر شمار زیادی از مردم بازداشت شدند که از سرنوشت برخی از آنها هنوز اطلاعی در دست نیست.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا