حقوق بشر

هشت تن به جرم همکاری با داعش اعدام شدند

دادسرای عمومی تهران اعلام کرد حکم اعدام هشت تن که ضمن همکاری با داعش در حمله به «مجلس و قبر خمینی» دست داشتند بامداد شنبه شانزدهم تیرماه اجرا شد …

به گزارش خبرگزاری های ایران، این هشت نفر با «عوامل اصلی» کشتن و زخمی‌ کردن شماری از شهروندان ایران‌، در حمله به ساختمان مجلس «همکاری مستقیم» داشته‌‌اند.

مطابق این گزارش این افراد «با علم و آگاهی از هدف و قصد عوامل گروهک تروریستی» داعش،‌‌ از آنان پشتیبانی نموده و همچنین آنان را از نظر «مالی و تسلیحاتی» تأمین نموده‌اند.

در جریان دو حمله در ۱۷ خرداد سال ۱۳۹۶ به آرامگاه خمینی و مجلس شورای اسلامی، ۲۲ نفر از جمله ۵ تن از مهاجمان کشته شدند. داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

اسامی افراد اعدام شده به شرح زیر اعلام شده است: سلیمان مظفری فرزند رحمان با نام مستعار ابوانصار، اسماعیل صوفی فرزند مجید با نام مستعار احسان، برادر فریدون صوفی که در عملیات تهران شرکت داشته و کشته شده است، رحمان بهروز فرزند کریم با نام مستعار جعفر، ماجد مرتضایی فرزند سید حسن، سیروس عزیزی فرزند عبدالخالق با نام مستعار بهروز، ایوب اسمعیلی فرزند حسین، خسرو رمضانی میراحمدی فرزند کاکا احمد با نام مستعار محسن، عثمان بهروز فرزند کریم با نام مستعار فردین.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا