ورزشی

صعود کرواسی و انگلیس به نیمه نهایی

دو تیم انگلیس و سوئد در سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری دو بر صفر انگلیس به پایان رسید…
انگلیس ۲ – ۰ سوئد
داور: بیورن کوئیپرس (هلند)
ورزشگاه: سامارا
گل: هری مک گوایر (۳۱) و دله الی (۵۷) انگلیس
کارت زرد: مک گوایر (انگلیس)- سباستین لارسن (سوئد)
ترکیب انگلیس: جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مک گوایر، کیران تریپییر، اشلی یانگ، جسی لینگارد، جوردن هندرسون، دله الی، هری کین و رحیم استرلینگ
ترکیب سوئد: اولسن، ویکتور لیندلوف، گرانکوئیست، آگوستینسن، کرافت، سباستین لارسن، اکدال، فورسبرگ، کلاسن، مارکوس برگ و تویوونن
به گزارش ایسنا، در ادامه دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی دو تیم انگلیس و سوئد در سامارا برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانیم:
نیمه اول
بازی با سوت داور هلندی شروع شد و دو تیم تلاششان را برای باز کردن دروازه هم آغاز کردند. هر دو تیم تاکنون در حال محک زدن یکدیگر هستند.
دقیقه ۱۲: ضربه کلاسن با اختلاف کمی از بالای دروازه پیکفورد به بیرون رفت و راهی به دروازه سه شیر پیدا نکرد. این موقعیت را می توان اولین خطر نسبتا جدی بازی محاسبه کرد.
دقیقه ۱۹: حرکت زیبای رحیم استرلینگ، باعث شد تا توپ در اختیار هری کین قرار گیرد و شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۱: هری مک گوایر موفق شد با ضربه سر دروازه سوئد را باز کند. او کرنر ارسالی اشلی یانگ را وارد دروازه سوئد کرد.
دقیقه ۴۴: رحیم استرلینگ یک موقعیت خوب گلزنی که مشکوک به آفساید بود را از دست داد و نتوانست دروازه سوئد را باز کند. یک دقیقه بعد باز هم استرلینگ نتوانست از یک موقعیت طلایی دیگر استفاده کند.
در نهایت نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر انگلیس به پایان برسد.
نیمه دوم
دقیقه ۴۸: ضربه سر مارکوس برگ را پیکفورد با درخشش خوب خود بیرون کشید.
دقیقه ۵۴: مک گوایر که ضربات سر را به خوبی زده است باز هم برای استرلینگ یک توپ دیگر را آماده کرد که با دخالت مدافعان سوئد این موقعیت نیز از دست رفت.
دقیقه ۵۷: دله الی موفق شد با ضربه سر روی ارسال لینگارد دروازه سوئد را باز کند و اولین گل خود را در جام جهانی ثبت کند.
دقیقه ۷۰: مارکوس برگ باز هم برابر پیکفورد ناکام بود و نتوانست دروازه این تیم را باز کند.
در نهایت تیم ملی انگلیس توانست با همان دو گل ، سوئد را شکست دهد و بعد از ۲۸ سال به جمع چهار تیم نخست جام جهانی راه یابد. انگلیس آخرین بار در سال ۱۹۹۰ توانسته بود به نیمه نهایی جام جهانی راه یابد که با دو شکست برابر آلمان در ضربات پنالتی و ایتالیا، در رده چهارم قرار گرفت.

صعود ویچ ها به نیمه نهایی با عبور از میزبان جام

تیم ملی فوتبال کرواسی موفق به پیروزی مقابل میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ شد تا به نیمه نهایی جام بیست و یکم صعود کند.
به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های ملی فوتبال روسیه و کرواسی در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی روسیه در ورزشگاه شهر سوشی برگزار شد که با تساوی دو – دو در پایان ۱۲۰ دقیقه همراه بود.
چریشف (۳۱) و فرناندز (۱۱۵) برای روسیه و کراماریچ (۳۹) و ویدا (۱۰۱) برای کرواسی گلزنی کردند.
این دیدار که تکلیف آخرین تیم صعود کننده به نیمه نهایی جام جهانی روسیه را روشن می کرد با احتیاط از سوی کادرفنی هر دوتیم آغاز شد. روسیه همچون همیشه مالکیت توپ را در اختیار حریف خود قرار داد تا بتواند فضا را از آنها بگیرد.
هافبک های کرواسی سعی داشتند با استفاده از قدرت پاسکاری خود از دفاع چند لایه روسیه عبور کنند اما در انجام این امر موفق نبودند.
در ادامه روس ها بودند که با استفاده از قدرت شوتزنی چریشف توانستند گل نخست این بازی را به زیبایی هرچه تمام به ثمر برسانند.
پس از این گل شاگردان زلاتکو دالیچ در کرواسی فشار مضاعفی را روی دروازه میزبان جام بیست و یکم ایجاد کردند تا بالاخره موفق شدند در دقیقه ۳۹ گل تساوی را به ثمر برسانند.
در نیمه دوم بازیکنان کرواسی فشار زیادی را روی دروازه روسیه ایجاد کردند. لوکا مودریچ و هم تیمی هایش با ارسال پاس های کوتاه و بلند، مهاجمان خود را در محوطه هجده قدم روسیه صاحب موقعیت گلزنی کردند.
اما تمرکز مدافعان روس در قلب خط دفاعی این تیم مانع از به ثمر رسیدن گل دوم کروات ها در نیمه دوم شد.
میزبان جام بیست و یکم که سعی داشت با حفظ توپ در میانه میدان، کار را به وقت اضافه بکشد در رسیدن به این هدف موفق شد تا بازی به وقت اضافه کشیده شود.
در وقت های اضافه هر دو تیم با حفظ احتیاط سعی کردند نیم نگاهی به دروازه یکدیگر داشته باشند. در این میان کرواسی توانست نهایت استفاده را از موقعیت گلزنی خود در دقیقه ۱۰۱ ببرد تا گل برتری را به ثمر برساند.
پس از این گل، میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ تلاش زیادی برای جبران نتیجه کرد تا بالاخره در دقیقه ۱۱۵ گل تساوی را به ثمر برساند و کار به ضربات پنالتی کشیده شود.
در ضربات پنالتی تیم ملی کرواسی موفق به پیروزی چهار بر سه شد تا به نیمه نهایی جام جهانی روسیه کند.

مرحله نیمه نهایی
روز ۲۷
۱۹ تیرماه ۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ فرانسه – بلژیک ورزشگاه سن پترزبورگ
روز ۲۸
۲۰ تیرماه ۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ کرواسی – انگلیس ورزشگاه لوژنیکی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا