ورزشی

فرانسه به فینال، بلژیک در حسرت

با پیروزی فرانسه مقابل بلژیک، چهره اولین فینالیست جام بیست‌و‌یکم مشخص شد و این تیم در یکقدمی کسب دومین قهرمانی‌اش در جام جهانی قرار گرفت….

به گزارش تسنیم، در نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱٨ فرانسه، در ورزشگاه سن‌پترزبورگ تیم‌های ملی فرانسه و بلژیک با قضاوت کنیا آندرس از اوروگوئه به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی یک بر صفر فرانسه به پایان رسید.
تنها گل این بازی را ساموئل اومتیتی در دقیقه ۵۱ به ثمر رساند تا خروس‌ها را بعد از ۱۲ سال دوباره به فینال برساند و آنها را در یکقدمی دومین قهرمانی‌شان در جام جهانی قرار دهد.
بازی با حملات پراکنده ۲ تیم آغاز شد و در یک صحنه یوریس، سنگربان فرانسه و در صحنه‌ای دیگر کورتوا، دروازه‌بان بلژیک مانع گلزنی شدند. بلژیک در ۱۵ دقیقه پایانی بهتر بازی کرد اما فرانسه هم از طریق ضربات شروع مجدد و ضدحملات خطرساز می‌شد. در نهایت نیمه اول گلی در پی نداشت تا برای نهمین بار در ۱۲ بازی اخیر، نیمه اول نیمه‌نهایی جام‌جهانی گلی در پی نداشته باشد.
در نیمه دوم با وجود آنکه به نظر می‌رسد بلژیک سلطه بیشتری بر توپ و میدان دارد، اولین موقعیت خطرناک نصیب فرانسوی‌ها شد و آنها در دقیقه ۵۱ به گل رسیدند. این گل را ساموئل اومتیتی، مدافع پیش تاخته خروس‌ها در زمانی که مروان فلینی از کنترل او غافل شده بود با ضربه سر از کرنری که آنتوان گریزمان ارسال کرده بود، به ثمر رساند تا سی‌و‌دومین گل زده شده در این جام با ضربه سر را به نام خودش ثبت کند. اومتیتی با این گل آمار جالبی هم بر جای گذاشت. حالا چهار تا از ۶ گل اخیر فرانسه در مراحل حذفی جام جهانی توسط مدافعان این تیم به ثمر رسیده است.
در ادامه با وجود فشار شدید حملات بلژیک و یکی دو موقعیت جدی که این تیم برای گلزنی داشت، فرانسه دروازه‌اش را بسته نگه داشت و به همسایه خود اجازه نداد به اولین تیم از جام جهانی ۱۹۹٨ به بعد تبدیل شود که در مرحله نیمه نهایی بازی باخته را می‌برد و صعود می‌کند. آخرین باری که یک تیم چنین کاری را انجام داد خود فرانسوی‌ها بودند که در جام جهانی ۱۹۹٨ کرواسی را شکست دادند.
به این ترتیب چهره اولین تیم صعود کننده به فینال جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه مشخص شد و این تیم باید منتظر برنده جدال فردا شب تیم‌های ملی انگلیس و کراوسی در بازی دوم مرحله نیمه نهایی باشد.
در این دیدار آلدرویرلد، ادن ازار و فرتونگن از بلژیک و انگولو کانته و امباپه بازیکنانی بودند که از داور کارت زرد گرفتند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا