گوناگون

یک هزار پایگاه مقابله با آسیب های حاشیه نشینی دایر می شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: یک هزار پایگاه مقابله با حاشیه نشینی در مناطق مختلف کشور به منظور شناسایی و رفع آسیب های اجتماعی در این مناطق دایر و فعال می شود…
حاشیه نشینی به وسعت تمامی ایرانبه گزارش ایرنا، سیدمهدی خاموشی شامگاه چهارشنبه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص رفع آسیب های فرهنگی، اجتماعی و موانع توسعه اقتصادی و سیاسی تلاش شده تا در کنار دیگر نهادها ایفای نقش کنیم.
وی حاشیه نشینی را از بزرگترین معضل های کشور عنوان کرد و گفت: از آنجا که حاشیه نشینی به شکل گیری آسیب های اجتماعی از قبیل اعتیاد، سرقت، قتل و فساد و فحشا منجر شده است، مقام معظم رهبری بر مقابله با این معضل تاکید بسیار داشته اند و ۳۲ نهاد در این خصوص وارد میدان شده است.
حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در نظر دارد با ایجاد یک هزار پایگاه در مناطق حاشیه نشین کشور به مقابله با این معضل بپردازد که تاکنون ۸۶ پایگاه در ۱۰ استان فعال شده است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: تشریح وضعیت فعلی در مناطق حاشیه نشین و بررسی موضوع تملک زمین ۲ رسالت اصلی روحانیان مستقر در این پایگاه ها است.
حجت الاسلام خاموشی، مردمی کردن مقابله با حاشیه نشینی را از مهمترین راهبردهای این سازمان عنوان کرد و گفت: ضمن فعال کردن پایگاه ها در مناطق حاشیه نشین، مقرر شده تا در مناطق روستایی نیز با حضور روحانیون طرح هجرت به بهینه سازی زندگی روستاییان برای تحقق مهاجرت معکوس اقدام شود.
وی با اشاره به تحقیقات میدانی سازمان تبلیغات در خصوص شناسایی و بررسی آسیب های اجتماعی در استان های کشور، بهره گیری از نتایج این تحقیقات را در نگرش سنجی های استان ها خواستار شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با انتقاد از حبس اطلاعات و آمار مربوط به آسیب های اجتماعی در دهه های گذشته اظهار داشت: از آنجا که در سال های گذشته اطلاعات و آمار شفافی از آسیب های اجتماعی به مردم اطلاع رسانی نشده است، امروز خطر این آسیب ها برای مردم به طور کامل محسوس نیست.
اقبال عباسی افزود: اگر از وضعیت موجود جامعه اطلاعات شفاف و کاملی به مردم ارائه دهیم بی شک نحوه مقابله با آسیب ها اجتماعی تر و مردمی تر می شود و می توان در این حوزه موفق تر عمل کرد.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان تبلبغات اسلامی به دنبال سفرهای استانی به منظور اجرای طرح مقابله با حاشیه نشینی و رفع آسیب های اجتماعی به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا