گوناگون

افزایش دو برابری نیروهای بریتانیا در افغانستان

دولت انگلیس قصد دارد نیروهایش در افغانستان را پس از درخواست از سوی آمریکا برای تقویت کمک به مقابله با اوضاع امنیتی متزلزل در این کشور، دو برابر کند‌…
Afbeeldingsresultaat voor ‫افزایش دو برابری نیروهای بریتانیا در افغانستان‬‎ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان اعلام کرد دولتش قصد دارد تا ۴۴۰ سرباز دیگر را به افغانستان اعزام کند و تعداد نیروهای این کشور را به ۱۱۰۰ نفر برساند تا به آموزش نیروهای افغان برای مقابله طالبان و داعش بپردازند‌. این نیروهای مازاد در ماموریت آموزشی ناتو شرکت خواهند کرد و به کمک و آموزش نیروهای افغان می‌پردازند‌. این نیروها در کابل مستقر می‌شوند و نقش ضربتی ندارند‌.
عملیات نیروهای انگلیس در افغانستان در سال ۲۰۱۴ پایان یافت‌. این خبر یک روز پیش از نشست ناتو در بلژیک منتشر شد‌. رییس‌جمهور آمریکا که اعلام کرده بود آمریکا هزاران نیروی بیشتر را در سال گذشته میلادی به افغانستان اعزام کرده، از دولت لندن و سایر کشورهای عضو ناتو خواسته تا نیروهای بیشتری را برای تقویت اوضاع امنیتی به افغانستان اعزام کنند‌.
ترزا می‌ گفت: همزمان با حضور نیروهای بیشتر انگلیسی در افغانستان و کمک به نیروهای این کشور در مواجهه با نیروهای طالبان و داعش، ما یک‌بار دیگر می‌توانیم بگوییم زمانی که ناتو از ما چنین کاری را خواسته، اولین کشوری هستیم که اجابت کرده‌ایم‌. وی ادامه داد: ناتو یک ائتلاف بسیار حساس است و تعهدات‌مان را برای این منظور انجام می‌دهیم‌. ناتو می‌تواند روی انگلیس حساب باز کند‌.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا