گوناگون

آرژانتین خواستار بازداشت ولایتی در روسیه شد

یکی از دادگاه‌های فدرال آرژانتین از مقامات روسیه خواست که علی اکبر ولایتی مشاور ویژه رهبر جمهوری اسلامی را بازداشت کند…

به گزارش اسپوتنیک به نقل از؛ “کانیکوبا کورال” قاضی فدرال آرژانتین که مسئولیت پرونده «آمیا» — انفجار در مقر یهودیان در آرژانتین در سال ۱۹۹۴ است از مقامات روسیه خواست که علی اکبر ولایتی، مشاور آیت الله خامنه ای را که در این کشور حضور دارد، بازداشت کند.

علی اکبر ولایتی در یک سفر رسمی و برای دیدار و گفتگو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به مسکو سفر کرده است.

حکم بازداشت بین المللی “ولایتی در سال ۲۰۰۶ میلادی صادر گردید.

در۲۷ تیرماه ۱۳۷۳ ساختمان بزرگی در بوینس‌آیرس که متعلق به یهودیان آرژانتین بود، هدف یک عملیات انفجاری قرار گرفت که منجر به کشته شدن ۸۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۰۰ نفر شد.

آرژانتین، ولایتی و چهار نفر دیگر از مقامات عالی رتبه حکومت ایران را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده است.

مسدود شدن حساب بانکی پاسداران در امارات

پایگاه خلیج تایمز خبر داد که امارات عربی متحده حسابهای بانکی ۹ تبعه ایرانی را به دلیل فعالیتهای تروریستی مسدود کرده است.

به گزارش فارس، پایگاه خبری خلیج تایمز گزارش داد که مقامات امنیتی امارات با انتشار بیانیه‌ای از مسدود شدن حسابهای بانکی ۹ تبعه ایرانی در ارتباط با آنچه که آنها فعالیتهای تروریستی خوانده‌اند، خبر دادند.

براساس این بیانیه، تمام بانکها، نهادهای مالی و اوراق بهادار امارات متحده عربی باید حسابها و داراییها و سهامهای این ۹ فرد ایرانی را بلوکه کنند.

این بیانیه همچنین گفته است که همه حسابها و سهام‌هایی که مرتبط با این افراد هستند نیز باید مسدود شوند و هر فردی و شخصی که مشخص شود با این ۹ نفر ارتباط و مراوده مستقیم دارند نیز شامل این محدودیتها خواهند بود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا