گوناگون

افزایش سرسام‌آور قیمت مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه

استاندار قزوین گفت: در بازدید از مناطق زلزله‌زده و گفت‌وگو با حادثه‌دیدگان، افزایش سرسام‌آور قیمت مصالح ساختمانی موجب نگرانی آنان، به خصوص پیمانکاران را فرآهم آورده بود که امیدواریم در این رابطه از سوی مرکز تصمیمات لازمی برای سرعت بخشیدن به کارها، صوت پذیرد…

گرمای هوای سرپل ذهاب
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در حاشیه سفر یک‌روزه خود به کرمانشاه جهت افتتاح ۵۳۵ واحد مسکونی ساخته شده از سوی بنیاد مسکن قزوین اظهار کرد: دستگاه‌های خدماتی و امداد و نجات از جمله هلال احمر، بنیاد مسکن، نظام مهندسی، راه و شهرسازی، شهرداری، تشکل‌های مردمی، صاحبان صنایع، جهاد کشاورزی، اصناف و مردم قزوین پس از وقوع زلزله سال ۹۶ کرمانشاه حضوری شایسته و موفق در امر کمک‌رسانی به مردم آن استان داشتند.

وی افزود: قزوین به عنوان یکی از استان‌های معین بازسازی در گیلانغرب، کار احداث ۳۳۰۰ واحد مسکونی را بلافاصله پی از زلزله آغاز کرد. مردم قزوین پس از زلزله کرمانشاه ۱۴۰ میلیارد ریال کمک نقدی به حادثه‌دیدگان این واقعه کردند. حجم گسترده عملیات آواربرداری، تسطیح و ساخت بناهای آسیب دیده در ۲۰۹ روستا و ۲ شهرستان گیلانغرب به همراه تامین مصالح مورد نیاز و تعیین پیمانکاران شاخص از سوی بنیاد مسکن قزوین کاری عظیمی بود.

استاندار قزوین با بیان اینکه تعهدات قزوین در بازسازی مناطق زلزله‌زده غرب مطابق با برنامه پیش می‌رود، ادامه داد:: خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته از سوی کارشناسان بنیاد مسکن قزوین، تعهدات ما در قبال کارهای انجام شده مطابق برنامه‌ها پیش رفته و امیدواریم با حجم کارهای پیش رو بتوانیم تا پایان سال به تمامی تعهدات خود عمل کنیم.

زاهدی به منظور افتتاح، بازدید از روند بازسازی‌ها و پیشرفت فیزیکی واحدهای آسیب دیده چهارشنبه به همراه هیئتی از جمله معاون امور هماهنگی عمرانی و مدیریت بحران استان به گیلانغرب سفر کرده است.

به گزارش ایسنا، زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۳ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۱ و ۴۶ دقیقه شامگاه ۲۱ آبان ماه سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه را به لرزه درآورد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا