گوناگون

تضعیف دولت، تضعیف نظام است

هدف این آسیب و ضربه یک جناح خاص نیست و همه در تحمل و پذیرشش شریک خواهند بود… خیال نکنیم امروز موقعیت خوبی برای تضعیف دولت است چون اگر کسی شرایط را درک کند متوجه می‌شود تضعیف دولت، تضعیف نظام است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دولت‌ها در رفع مشکلات مردم با هم متفاوت هستند و امکان دارد در سطوحی نقدهایی هم وارد باشد اما باید شرایط را درک کنیم.
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمحمد غروی در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره توهین تندروهای اصولگرا به رئیس جمهوری گفت: شرایط ما بسیار حساس است. برای آنکه بتوانیم مشکلات حاصل از فشارهای خارجی را حل یا تا اندازه‌ای کم کنیم، نیازمند وحدت و انسجام ملی هستیم. بنابراین درک این مهم باید بین مردم، جناح‌ها و مسئولان و مردم وجود داشته باشد. وی افزود: اگر وحدت ملی نباشد، زمینه‌ای می‌شود که دشمن فشار زیادتری بر ما وارد آورد و در این وضعیت بیشتر به ما ضربه و آسیب بزند.

هدف این آسیب و ضربه یک جناح خاص نیست و همه در تحمل و پذیرشش شریک خواهند بود. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: الان دولت خط مقدم مقابله با فشارها و تحریم‌های امریکاست، پس باید در جبهه دیپلماسی و مدیریت عرصه داخلی کشور چاره‌سازی کند چون در خاکریز اول قرار دارد و همه فشارها در وهله اول به دولت وارد و بعد متوجه مردم و جامعه می‌شود. وی تأکید کرد: هرچند ممکن است در برخی موارد اختلاف سلیقه‌هایی با دولت داشته باشیم ولی باید شرایط و موقعیت را درک کنیم و تمام تلاش خود را به کار گیریم تا به دولت کمک دهیم و نگذاریم حریم دولت را بیش از آنچه دیگران شکستند خود ما نیز در داخل بشکنیم.

به گزارش ایران، وی افزود: خیال نکنیم امروز موقعیت خوبی برای تضعیف دولت است چون اگر کسی شرایط را درک کند متوجه می‌شود تضعیف دولت، تضعیف نظام است. البته امکان دارد درباره مسائلی انتقادی به دولت باشد، انتقاد را می‌توان با زبان دیگری بدون آنکه موجب سوءاستفاده دیگران و تضعیف دولت شود بیان کرد. غروی با بیان اینکه باید حریم دولت حفظ شود، اظهار کرد: ممکن است برخی اختلاف سلیقه‌هایی داشته باشند و برخی مشکلات جاری کشور را از بی تدبیری دولت بدانند ولی باید به دولت کمک دهند تا دولت بتواند مشکلات داخلی و بیرونی را حل کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا