فرهنگی

یکی از وظایف پایگاه‌های مقاومت بسیج مقابله با تهاجم فرهنگی است

 جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین رژیم «ولایی »در نخستین همایش «ائمه جماعات و فرماندهان کوی‌های سازمانی ارتش» گفت: «ما باید در همه عرصه‌ها از جمله عرصه روابط بین‌الملل، سیاست، دفاع، تولید علم، اقتصاد و امنیت، نظام‌سازی صورت دهیم و پایگاه‌های مقاومت نیز در همین راستا ضرورت دارد که همه را با سبک زندگی  اسلامی- ایرانی و فرهنگ دینی آشنا کنند»….

محمدحسین سپهر با اشاره به رشادت‌های سردار شهید همدانی در سوریه عنوان کرد: «سردار شهید همدانی مهم‌ترین انگیزه‌اش در سوریه را ایجاد تفکر بسیجی معرفی می‌کرد و حتی این شهید والامقام تفکر بسیجی را به ارتش سوریه هم برد».
او با تأکید بر اینکه ارتش، سپاه، ناجا، قوای سه‌گانه و نهادهای حاکمیتی ما نیازمند تفکر و آرمان‌های بسیجی هستند، گفت: «ما دو فتنه ۷۸ و ۸۸ را با تفکر بسیجی کنترل کردیم. در شرایط کنونی یکی از وظایف پایگاه‌های مقاومت بسیج مقابله با تهاجم فرهنگی و تربیت بسیجیان نقش‌آفرین است».
سردار سپهر با اشاره به قدرت منطقه‌ای بسیج، افزود: «تفکر بسیجی آن‌قدر در جهان اسلام قدرت پیدا کرده است که نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چندی‌پیش گفت هر سو نگاه می‌کنم خمینی و خامنه‌ای پشت مرزهای اسرائیل خیمه زده‌اند».
او با تأکید بر اینکه ما باید قدر رهبر انقلاب را بیش از این بدانیم، افزود: «خانم رایس، وزیر اسبق امور خارجه آمریکا چندی‌پیش گفته بود رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی که بهترین ذهن‌ها در زمان طولانی کشیده‌اند را با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند. رهبری بارها تأکید داشته‌اند که هیچ راهی برای حفظ انقلاب جز ایستادن در مقابل آمریکا وجود ندارد و در شرایطی که دشمنان به دنبال خشکاندن ریشه ملت ایران هستند، اگر تفکر بسیجی حاکم شد پیروزی بر آمریکا محقق خواهد شد و به سلامت از پیچ تاریخی که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند، عبور خواهیم کرد».
نقش زنان بسیجی از مردان بسیجی مهم‌تر است
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این همایش، گفت: «مسئولان بسیاری در کشور سِمَت گرفته‌اند که عده زیادی خدمت و برخی هم خیانت کردند و پس از دوره‌ای رفته‌اند، آنچه نمی‌توان از آن عبور کرد بسیج و تفکر بسیجی است که نظام جمهوری اسلامی ایران به آن وابستگی شدیدی دارد».
سردار ابوالفضل شکارچی با تأکید بر اینکه امروز نقش زنان بسیجی بسیار مهم‌تر از مردان بسیجی است، افزود: «امروز دشمن تلاش دارد از طریق این کانون تأثیرگذار جامعه یعنی زنان بر اعتقادات جامعه خدشه وارد کند و این مسیر امروز محل و مجرای حملات نرم دشمن قرار گرفته است».
ارتش، سپاه و بسیج برای دفاع از خودشان ایجاد نشدند
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ هم در این همایش گفت: «امروز دشمنان برای زمین‌زدن نظام جمهوری اسلامی و تکه‌تکه‌کردن نقشه ایران تا بن دندان مسلح و متحد شده‌اند. آنها کاری به ارتشی، سپاهی، بسیجی و مسلمان و غیرمسلمان ندارند و تنها هدفشان این است که نقشه ایران باید تکه‌تکه شود. در چنین شرایطی بسیجیان برای حفظ وحدت، تکلیف و وظیفه سنگین‌تری نسبت به سایر اقشار بر دوش خود دارند». سردار محمدرضا یزدی با بیان اینکه بسیجیان باید همه مردم را با همه سلیقه‌های فکری، سیاسی و اعتقادی دور هم جمع کنند، افزود: «ارتش، سپاه و بسیج برای این ایجاد نشده‌اند که از خودشان دفاع کنند. آنها به وجود آمده‌اند تا از آحاد مردم ایران دفاع کنند. بسیجیان باید هر گوشه‌ای که زمینه خدمتگزاری به مردم وجود دارد، وارد شوند، بدون آنکه بگویند این حوزه و این صحنه مال کیست. البته ما برای اهداف رهبری فرزانه‌مان هزینه خواهیم کرد و در راستای سیاست‌های رهبری عمل می‌کنیم، اما در خدمتگزاری به مردم هیچ چون‌و‌چرایی نداریم». او با تأکید بر اینکه بسیجیان نیز مانند بقیه مردم اشتباه می‌کنند، افزود: «فرق ما با بقیه مردم این است که اگر اشتباه کنیم، خودمان تذکر می‌دهیم و خودمان در اصلاح اشتباه و مجازات خطاکار پیش‌قدم خواهیم بود».
بسیج محدود به یک سازمان خاص نیست
فرمانده کل ارتش هم در این همایش گفت: «اینکه فرمانده ارتش فارغ از شخص من، با اینکه دارای جایگاه رفیعی است، با افتخار هر‌چه‌تمام‌تر از بسیجی‌بودن حرف بزند، بیانگر این است که بسیجی‌بودن محدود به یک سازمان خاص نیست».
امیر عبدالرحیم موسوی افزود: «واقعیت این است که کلید حل بسیاری از مشکلات امروز ما بسیج است. همه ما باید بسیجی فکر کنیم، بسیجی کار کنیم و به بسیجی‌بودن افتخار کنیم. دشمنان ما به خوبی می‌دانند که شاید بتوانند با برخی محاسبات در مورد برخی قدرت‌ها و نقاط قوت ما به خود امید شکست‌نخوردن بدهند، اما در مقابله با تفکر بسیجی هیچ امید پیروزی‌ای نخواهند داشت و این قطعی است».

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا